EMOCJE DO OSTATNIEJ AKCJI – PODSUMOWANIE MECZU Z REZERWAMI MIEDZI

To był mecz pełen walki, trzymający w napięciu do ostatnich sekund. Piast Żmigród pokonał Miedź II Legnica w meczu inaugurującym rozgrywki IV ligi. Gole na wagę zwycięstwa dla Piasta strzelali Piotr Kotyla oraz Patryk Łukaszewski.

W mecz lepiej weszli żmigrodzianie. Swoje szanse miał Tobiasz Jarczak, który był bliski zdobycia bramki z połowy boiska, próbując przelobować bramkarza gości. Z czasem jednak to Miedź zaczęła dochodzić do głosu i odgryzła się uderzeniami Garucha i Momoha. Ten pierwszy w doliczonym czasie pierwszej połowy otrzymał podanie z lewej flanki i z zimną krwią wpakował piłkę do siatki. Na przerwę schodziliśmy więc z jednobramkową stratą.

Na drugą odsłonę starcia z Miedzią nasi zawodnicy wyszli w bojowych nastrojach wyraźnie zmotywowani do odrobienia strat. Bliski powodzenia po indywidualnej akcji był Shvets, lecz jego uderzenie o włos minęło bramkę Miedzianki. Chwilę później po fatalnym błędzie obrońców gości futbolówka trafiła prosto do Piotra Kotyli, który mierzonym strzałem pod poprzeczkę dał nam wyrównującą bramkę. Piast wyraźnie rozochocony premierową bramką Kotyli ruszył walczyć o pełną pulę. Na bramkę gości uderzali Majbroda, Sołtyński, Shvets czy Pasichnyk, lecz bez skutku. Kiedy wydawało się, że pierwszy mecz tego sezonu zakończy się dla nas podziałem punktów, w ostatniej akcji meczu wprowadzony na boisko z ławki rezerwowych Patryk Łukaszewski wyłuskał piłkę i podał do Szymona Sołtyńskiego, a sam ruszył w stronę pola karnego, gdzie ofiarnym wślizgiem wykończył dośrodkowanie Oskara Majbrody, czym wprawił w istną euforię żmigrodzkich kibiców.

Ufff, co to był za początek sezonu… Czasu na radość nie ma jednak zbyt wiele. Już we wtorek o godz. 17:00 zmierzymy się w wyjazdowym spotkaniu ze Słowianinem Wolibórz.

Piast Żmigród – Miedź II Legnica 2:1 (0:1)

Bramki: 50′ Kotyla, 90’+5 Łukaszewski – 45’+1 Garuch

Skład Piasta: Koczorowski – Chouwer, Żytko, Ograbek, Maksymenko, Repski (60′ Majbroda), Pytlik, Sołtyński (90’+5 Aramowicz), Jarczak (60′ Łukaszewski), Kotyla (69′ Wa. Pasichnyk), Shvets

Rezerwowi: Zabielski, Łukaszewski, Majbroda, Abramowicz, Pancerz, Wa. Pasichnyk, Wo. Pasichnyk, Oberc

Sędziował: Damian Sylwestrzak