EMOCJE SIĘGNĄ ZENITU

Wracamy na Sportową 13! Już jutro w meczu 7. kolejki IV ligi dolnośląskiej zmierzymy się z Zenitem Międzybórz. Początek spotkania o godz. 16:00.

Zespół z Międzyborza plasuje się aktualnie na 8. miejscu w ligowej tabeli. Piłkarze trenera Mariusza Bełkowskiego zaliczyli 3 zwycięstwa oraz 3 porażki, a ich bilans bramkowy to 12:11, a więc mają oni dokładnie tyle samo strzelonych i straconych bramek, co nasz zespół. W tym miejscu trzeba jednak przyznać, że bilans ten powinien być w przypadku Zenitu dużo lepszy. W spotkaniu międzyborzan z KS-em Łomnica padł wynik 4:1 dla Zenitu, lecz po zakończeniu spotkania okazało się, że w zespole gospodarzy zagrał zawodnik nieuprawniony do gry, ponieważ dzień wcześniej zagrał on więcej niż jedną połowę w meczu rezerw. Efekt? Walkower dla beniaminka z Łomnicy oraz pierwsze i jak dotąd ostatnie ligowe punkty dla tej drużyny. 

Wynik 3:0 najwidoczniej trzyma się Zenitu, ponieważ tydzień później udał się on do Sułowa na mecz z Baryczą i uległ właśnie 0:3. Przed tygodniem natomiast na własnym terenie międzyborzanie pokonali identycznym rezultatem BKS Bolesławiec po bramkach Macieja Iwaszko, Piotra Kotwy oraz trafieniu samobójczym gości. 

Dotychczasowe wyniki Zenitu pokazują, iż jest to zespół nieobliczalny i z pewnością nie można go lekceważyć. Przypomnijmy, że w składzie mają oni chociażby Grzegorza Kuświka – zawodnika, który rozegrał 164 spotkania na poziomie ekstraklasy w barwach GKS-u Bełchatów, Ruchu Chorzów, oraz Lechii Gdańsk. Klub z Międzyborza reprezentuje również były zawodnik Piasta Szymon Rusiecki, a także Gracjan Korytkowski, który przed obecnym sezonem udał się do Zenitu na roczne wypożyczenie. 

Piłkarze Marcina Foltyna postarają się natomiast podtrzymać serię meczów bez porażki przedłużoną przed tygodniem w Oławie. Pod znakiem zapytania stoi występ Marcina Gołębiowskiego, który mecz z Moto-Jelczem okupił kontuzją łokcia, przez co musiał opuścić boisko jeszcze w pierwszej połowie. Na pytanie o to czy jest to poważniejszy uraz odpowie dopiero rezonans magnetyczny.

Ostatnie oficjalne spotkanie pomiędzy Piastem a Zenitem miało miejsce 19 października ubiegłego roku. W ćwierćfinale Pucharu Polski okręgu wrocławskiego zwyciężyliśmy 2:0 po bramkach Tomasza Dyra i Tobiasza Jarczaka. Z zespołem z Międzyborza mierzyliśmy się również w sparingu rozegranym 19 lipca. Żmigrodzianie tym razem również byli górą, wygrywając 3:2 po bramkach Władysława Shvetsa, Adriana Repskiego oraz Oskara Majbrody.

W sobotę mamy nadzieję na kolejne zwycięstwo! Zapraszamy na trybuny i liczymy na Waszą obecność!

Piast Żmigród – Zenit Międzybórz

sobota, 16 września / godz. 16:00 / Stadion Miejski w Żmigrodzie