EMOCJONUJĄCY MECZ JUNIORÓW I NIECODZIENNY WYNIK KOŃCOWY

Minionej soboty drużyna juniorów Piasta Żmigród rozegrała kolejny mecz bieżącego sezonu we wrocławskiej Lidze Okręgowej. Żmigrodzianie po bardzo emocjonującym widowisku zremisowali na wyjeździe z Wiwą Goszcz 5-5. Poniżej prezentujemy opis oraz skrót video z tego meczu.

– Mecz rozpoczął się dla nas bardzo dobrze. Zespół był zmotywowany i skoncentrowany. W 28 minucie prowadziliśmy już 4:0. Kontrolowaliśmy przebieg spotkania i byliśmy przekonani, że nic nie może nam przeszkodzić w uzyskaniu korzystnego wyniku. Wszystko się zmieniło, gdy w 38 minucie po bardzo kontrowersyjnej decyzji sędziowskiej, drugą żółtą kartkę otrzymał Karol Bąk. Od tego momentu gospodarze zaczęli coraz otwarciej atakować. Do przerwy straciliśmy dwie bramki. Druga bramka naszym zdaniem została strzelona przez zawodnika, który w momencie dośrodkowania była na pozycji spalonej. Po przerwie skupiliśmy się na bronieniu wyniku i wyprowadzania kontrataków. Przy trzeciej bramce popełniliśmy błąd w kryciu i nie mogliśmy poprawnie wybić piłki z własnego pola karnego. Po szybkim wznowieniu ponownie mieliśmy przewagę dwóch bramek. Najbardziej kontrowersyjną była czwarta bramka, która została strzelona po podaniu zawodnika z poza linii końcowej boiska. Pod koniec spotkania sędzia główny poinformował o doliczeniu 3 minut do regulaminowego czasu gry. Jak się okazało w rzeczywistości było to 5 minut i po strzeleniu wyrównującej bramki dla gospodarzy zakończył spotkanie. Mimo podziału punktów jestem bardzo zadowolony z gry i postawy zawodników, którzy mimo gry w “10” przez 52 minuty nawet na chwilę nie odpuścili i walczyli o pełną pulę.Chłopaki zostawili dużo zdrowia na boisku. Jestem pewny, że grając pełną ilością zawodników wynik meczu wyglądał by zdecydowanie inaczej – obszernie zrelacjonował ten mecz trener Piasta Mariusz Kłos.

Wiwa Goszcz – Piast Żmigród 5:5 (2:4)

Piast: M. Krawczyszyn – J. Trupkiewicz, Sz. Jędrkowiak, P. Kubis (46` A. Balcerzak), K. Koncewicz – P. Robak, J. Adamczyk, F. Przystuplak, M. Migdał (83` H. Kulig) – K. Bąk, D. Ptak (80` K. Michalski)

Bramki dla Piasta:
K. Bąk – 4`,28`,
J. Adamczyk – 7`,
P. Robak – 15`,
F. Przystuplak – 65`,

Bramki dla Wiwy:
31`, 43`, 63`, 68`, 95