FILIPOWIAK I KOŹLIK ŻEGNAJĄ SIĘ Z PIASTEM

Z tygodnia na tydzień kształtu nabiera kadra seniorów Piasta na sezon 2022/23. Okno transferowe to czas powitań, ale niestety również czas pożegnań. Pewne stało się już, że w następnej kampanii w koszulce Piasta nie zobaczymy już Mateusza Filipowiaka i Michała Koźlika.

Mateusz Filipowiak do Żmigrodu trafił w połowie sezonu 2018/19 i od początku był podstawowym bramkarzem naszego klubu. Po półtora roku 26-latek przeniósł się do Unii Swarzędz, by po jednym sezonie wrócić do Grodu Smoka. W rundzie wiosennej borykał się on z kontuzją pleców uniemożliwiającą regularną grę. Były już bramkarz Piasta, który w naszych barwach rozegrał 57 spotkań ligowych jest na etapie szukania nowego klubu.

Michał Koźlik podobnie jak jego starszy kolega z zespołu, zaliczył 2 przygody z Piastem. Pierwsza z nich trwała 3 lata (2017-2020). Po niej 24-letni obrońca przeszedł na półtora roku do Kotwicy Kołobrzeg. Znad morza rawiczanin wrócił zimą tego roku i reprezentował MKS w rundzie wiosennej minionego sezonu. Koźlik rozegrał w barwach Piasta 67 meczów ligowych, w których zdobył 5 bramek. Zawodnik przenosi się teraz na Lubelszczyznę, gdzie podpisał kontrakt z IV-ligową Świdniczanką Świdnik.

Panowie, dziękujemy wam za wszystkie występy w barwach Piasta!

Michał Koźlik

 

Mateusz Filipowiak