FINAŁ JEST NASZ

To było pełne emocji niedzielne popołudnie w Kobierzycach. W półfinale Pucharu Polski okręgu wrocławskiego Piast Żmigród pokonał po rzutach karnych Polonię Bielany Wrocławskie i zmierzy się w finale z Moto-Jelcz Oława. W regulaminowym czasie gry padł remis 2:2.

Spotkanie z Polonią rozpoczęło się dla żmigrodzian w najlepszy możliwy sposób. Już w 10. minucie meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do bramki wpakował strzałem głową Patryk Szymański. Zespół Piasta w kolejnych minutach kontrolował przebieg spotkania do tego stopnia, że gospodarzom zaledwie kilkukrotnie udało się wyjść z własnej połowy w pierwszej części gry. W jej trakcie nad boiskiem pojawiły się również gęste chmury, z których spadł obfity śnieg urozmaicający widowisko kibicom.

Niestety razem ze śniegiem spadł także poziom koncentracji naszej formacji defensywnej, która tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę pozwoliła Polonii na zdobycie wyrównującej bramki autorstwa Artema Czernoszwecia.

Piłkarze z Bielan rozochoceni bramką “do szatni”, w drugiej połowie poszli za ciosem i w 63. minucie za sprawą Szymona Cieślaka zdobyli bramkę na 2:1. Zespół z klasy okręgowej nie nacieszył się jednak prowadzeniem zbyt długo, gdyż już 2 minuty później do siatki trafił Błażej Chouwer, wykorzystując strzałem głową dośrodkowanie z lewej flanki. Im bliżej było końca regulaminowego czasu gry, tym śmielej atakowali podopieczni Marcina Foltyna, lecz rezultat na tablicy wyników ani drgnął, co oznaczało, że czekać nas będzie seria rzutów karnych…

…A ta rozpoczęła się dla nas fatalnie. W pierwszych 2 rundach swoich jedenastek nie wykorzystali Błażej Chouwer oraz Szymon Sołtyński. Nadzieję w serca żmigrodzian wlał jednak fenomenalny tego dnia Gracjan Korytkowski broniąc w 2. rundzie pierwszy i jak się później okazało nie ostatni rzut karny tego dnia. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne było aż 11 serii, a więc strzelać musieli również bramkarze. Po wykorzystanej przez siebie jedenastce, Korytkowski obronił czwarty tego dnia strzał z jedenastego metra i wprawił w euforię kolegów z drużyny oraz kibiców ze Żmigrodu.

W finale okręgu wrocławskiego zmierzymy się z Moto-Jelcz Oława, który w sobotę sprawił nie lada niespodziankę pokonując u siebie 3:1 III-ligową Ślęzę Wrocław. Mecz finałowy zaplanowany został na 5 kwietnia, a gospodarza poznamy niebawem.

Polonia Bielany Wrocławskie – Piast Żmigród 2:2 (k. 7:8)

Bramki: 45′ Czernoszweć, 63′ Cieślak – 10′ Szymański, 65′ Chouwer

Skład Piasta: Korytkowski – Chouwer, Żytko, Szymański, Maksymenko, Sztylka (63′ Gołębiowski), Majbroda (69′ Bury), Łukaszewski, Antochów, Dyr (69′ Zender), Sołtyński

Rezerwowi: Zabielski, Bury, Zender, Kupczyk, Krawczyszyn, Jarczak, Gołębiowski