FINAŁ NIE DLA PIASTA

Dobiegła końca nasza przygoda z Pucharem Polski okręgu wrocławskiego. Piast Żmigród uległ w półfinałowym spotkaniu 0:2 Baryczy Sułów i to sułowianie w finale zmierzą się ze Śląskiem II Wrocław.

Oprócz wydarzeń boiskowych istotnym elementem całego wydarzenia była charytatywna zbiórka pieniędzy na rzecz Mai Matusiak. Podczas całego dnia włącznie z turniejem, który miał miejsce tego samego dnia na żmigrodzkiej hali udało się zebrać imponującą kwotę ponad 37 tysięcy złotych. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli rehabilitację Mai nawet najmniejszą kwotą!

W drugim meczu półfinałowym rezerwy Śląska Wrocław pokonały WKS Wierzbice 3:1.

W sobotę (2 marca) czeka nas inauguracja rundy wiosennej IV ligi dolnośląskiej. Dla naszych piłkarzy będzie to start z “wysokiego C”, ponieważ zmierzymy się tego dnia na wyjeździe z Miedzią II Legnica, która po rundzie jesiennej zajmuje pozycję wicelidera. Pierwszy gwizdek o godz. 15:00 na stadionie w Wałbrzychu.

Piast Żmigród – Barycz Sułów 0:2 (0:1)

Bramki: 28’ Wojciechowski (k.), 88’ Gil

Żółte kartki: Majbroda, Repski, Pytlik, Chouwer – Grzelczak, Matusik, Puchała

Skład Piasta: Koczorowski – Maksymenko (65’ Gołębiowski), Żytko, Ograbek, Chouwer, Majbroda, Łukaszewski (85’ Pancerz), Repski, Kotyla, Shvets, Pytlik (75’ Sołtyński)

Rezerwowi: Matlak, Krawczyszyn, Olikiewicz, Pancerz, Sołtyński, Błoński, Gołębiowski