GALAKTYCZNI NAM NIE LEŻĄ

Drugi mecz z Galakticos w tym sezonie i druga przegrana. Żmigrodzianie ulegli zespołowi z Solnej 0:1 po bramce Macieja Matusika z 32. minuty spotkania.

Pogoda w Żmigrodzie w sobotnie popołudnie była wręcz idealna do gry w piłkę nożną, w związku z czym kibice zacierali ręce czekając na piłkarskie widowisko. Zespół Marcina Foltyna od początku robił to, do czego przyzwyczaił nas już w tej rundzie, a mianowicie prowadził grę nie dając drużynie gości zbyt wiele czasu przy piłce.

Pomimo przewagi naszej drużyny to galaktyczni zdobyli w pierwszej połowie bramkę. Na niespełna kwadrans przed przerwą, przy piłce znalazł się Maciej Matusik, który popisał się przepięknym uderzeniem w okienko bramki Piotra Zabielskiego. Nasz bramkarz był bliski skutecznej interwencji, lecz piłka zatrzepotała finalnie w siatce wprawiając w radość zawodników z Solnej.

W drugiej części gry zespół Piasta jeszcze bardziej dominował na boisku, choć pierwszą groźną okazję mieli goście. Po świetnym uderzeniu z dystansu skutecznie interweniował jednak Zabielski. Był to drugi i zarazem ostatni celny strzał Galakticos w tym spotkaniu. Żmigrodzianie nacierali coraz bardziej. Na bramkę gości uderzali m.in. Jarczak, Dyr i Łukaszewski. W doliczonym czasie gry dwukrotnie byliśmy niezwykle blisko wyrównania. Najpierw z dystansu uderzał Błażej Chouwer, a w ostatniej akcji meczu po podaniu Nikodema Bliskiego tuż obok słupka piłkę posłał Patryk Szymański.

Po wygranej Lechii Dzierżoniów ze Słowianinem Wolibórz nadal tracimy do lidera 1 punkt, lecz na szczycie tabeli znów zrobiło się niezwykle ciasno. Na następny wyjazd nasi piłkarze udadzą się do Wałbrzycha, gdzie w najbliższą sobotę zmierzą się z tamtejszym Górnikiem.

Piast Żmigród – Galakticos Solna 0:1 (0:1)

Bramka: 32′ Matusik

Żółte kartki: Łukaszewski, Sztylka – Repski, Spychalski

Skład Piasta: Zabielski – Chouwer, Żytko, Szymański, Maksymenko, Sztylka (56′ Antochów), Majbroda, Jarczak (67′ Juwa), Łukaszewski (84′ Błoński), Zender (46′ Dyr), Gołębiowski

Rezerwowi: Korytkowski, Krawczyszyn, Antochów, Błoński, Jura, Kupczyk, Wojtkowiak, Dyr

Widzów: 150

Skrót meczu: 

Konferencja prasowa: