GOL “SOŁTYSA” NA WAGĘ “MIEDZI”

Po trzech meczach przegranych nadszedł moment euforii w Piaście Żmigród. Zespół trenera Ediego Andradiny w dniu dzisiejszym wygrał na własnym stadionie z Miedzią II Legnica 1-0. Zwycięskiego gola dla żmigrodzian w drugiej części gry zdobył Szymon Sołtyński (na zdjęciu).

Przed tym spotkaniem wiadomo bylo, że trener gospodarzy Edi Andradina nie będzie mógł skorzystać z usług aż 6 kontuzjowanych zawodników: Krystiana Jajko, Mateusza Fedyny, Macieja Badela, Patryka Gołębiewskiego, Cezarego Kępczyńskiego i Eryka Morysona, a Piotr Niewieściuk musiał odbyć pauzę za żółte kartki. Tak poważne absencje stawiały w  roli faworyta legniczan tym bardziej, że Lotto Ektraklasowa Miedź ma przerwę “reprezentacyjną”. Jak się jednak okazało legniczanie przyjechali do Żmigrodu w “młodzieżowym” składzie, ale to też stawiało ich w roli faworyta tego pojedynku. Pierwsza cześć spotkania, to zdecydowana dominacja “Miedzianki”, która stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji strzeleckich. Trzykrotnie bliski zdobycia dola dla przyjezdnych był Przemysław Porębski, dwukrotnie Patryk Makuch, a jedną okazję miał Marcin Garuch. Piast jedyną klarowną szansę na zdobycie bramki miał dopiero w 42 minucie gry, kiedy to po dośrodkowaniu Mateusza Jarosa piłka trafiła wprost na głowę Szymona Stasika, a ten fatalnie spudłował z 7 metrów. W przerwie meczu siedzibę żmigrodzkiego klubu nawiedził najlepszy strzelec Lotto Ekstraklasy Marcin Robak. Jak się okazało zawodnik Śląska Wrocław, który aktualnie jest liderem wśród strzelców najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce przyniósł natchnienie sile ofensywnej gospodarzy. Żmigrodzianie drugą odsłonę tego spotkania rozpoczęli agresywnie i to przyniosło skutek w postaci zwycięskiego gola. W 54 minucie meczu Patryk Bobkiewicz wpadł z futbolówką w pole karne, zagrał do Szymona Sołtyńskiego, a ten “na raty” dał prowadzenie swojej drużynie. Przez większą część spotkania nic znaczącego na placu gry się nie wydarzyło, a emocje sięgnęły zenitu w doliczonym czasie gry. Najpierw Oskar Trzepacz strzelił w bramkarza z 7 metrów, a chwilę później legniczanie nie wykorzystali dwóch bardzo dogodnych sytuacji strzeleckich i ostatecznie Piast wygrał ten mecz 1-0.

Piast Żmigród – Miedź II Legnica              1-0(0-0)