GÓRNIK WAŁBRZYCH ZAWITA W ŻMIGRODZIE

Po dwutygodniowej przerwie wracają rozgrywki IV ligi dolnośląskiej, grupy wschodniej. Przerwa jak się okazało była tego warta, ponieważ reprezentacja Dolnego Śląska zdobyła na Łotwie komplet punktów i awansowała tym samym na EURO 2023. My jednak wracamy do tego, co dla nas najważniejsze, a więc meczu z Górnikiem Wałbrzych…

Wałbrzyszanie mają za sobą 2 sezony z rzędu okraszone awansem do wyższej klasy rozgrywkowej. Najpierw górnicy nie mieli sobie równych w wałbrzyskiej klasie “A”, a rok później zajęli 1. miejsce w klasie okręgowej. Początek tego sezonu nie zapowiada jednak trzeciego awansu z rzędu. Podopieczni trenera Marcina Domagały zaliczyli jak na razie 2 porażki (1:2 z Polonią-Stalą Świdnica i 0:2 z Piastem Nowa Ruda). W znacznie lepszych humorach są zatem żmigrodzianie i to oni bez wątpienia będą jutro występować w roli faworyta.

Zespół z Wałbrzycha ma za sobą w swojej najnowszej historii wiele zawirowań. Górnik w latach 80-tych był etatowym pierwszoligowcem i jednym z najlepszych zespołów naszego regionu. W latach 90-tych balansował natomiast na granicy II i III ligi. W latach 2010-2015 po okresie gry w niższych klasach rozgrywkowych wałbrzyszanie znów występowali w II lidze. W latach 2015-2017 mieliśmy okazję  rywalizować z Górnikiem w bezpośrednich pojedynkach na poziomie III ligi. Potem zaliczył on spadek do IV ligi, a po 2 sezonach został wycofany z rozgrywek, by w ostatnim okresie zaliczyć nowe otwarcie od poziomu klasy “A”.

Jak już wspomnieliśmy ostatnim sezonem bezpośredniej rywalizacji z Górnikiem była kampania 2016/17. Żmigrodzianie okazali się wtedy lepsi w obu spotkaniach wygrywając 1:0 na wyjeździe i 4:1 u siebie.

W przerwie od gry nasz klub nie próżnował. Zawodnicy regularnie trenowali przygotowując się do następnego meczu, zarząd natomiast przeprowadził kolejny transfer. Do zespołu z “Grodu Smoka” dołączył na zasadzie półrocznego wypożyczenia ze Słowianina Wolibórz nasz wychowanek, Grzegorz Mazurek. Okazja na debiut Maziego już jutro. Czekamy na was przy Sportowej 13!