GRAD BRAMEK W DRUGIEJ POŁOWIE – RAPORT PO MECZU Z LECHIĄ

Zwycięstwem naszej drużyny zakończył się mecz 32. kolejki IV ligi dolnośląskiej z Lechią Dzierżoniów. Piłkarze Marcina w efektownym stylu nie dali szans rywalowi i dopisali kolejne 3 punkty.

Sobotnia rywalizacja toczyła się na przesiąkniętym wodą boisku, ponieważ spotkanie poprzedziła ulewa, która znacząco wpłynęła na stan murawy. Tu podkreślić trzeba jak ważny jest dobry drenaż boiska, ponieważ w sąsiednim Sułowie spotkanie Baryczy z Łużycami Lubań rozpoczęło się z 45-minutowym opóźnieniem związanym ze zgarnianiem wody zalegającej na murawie, natomiast my mogliśmy swój mecz rozpocząć punktualnie.

Od pierwszego gwizdka Piast narzucił swój styl gry i nie dawał zbyt wiele przestrzeni gościom. Pomimo dogodnych sytuacji na otwarcie wyniku m.in. po strzałach Maksymenki, Yefimenki czy też Łukaszewskiego, po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Worek z bramkami rozwiązał się jednak w drugiej połowie. Zaczęło się od 54. minuty i dośrodkowania Szymona Sołtyńskiego, które na bramkę zamienił Dmytro Yefimenko. 4 minuty później Ukrainiec miał już na koncie dublet. Tym razem wbił on piłkę do pustej bramki, dobijając uderzenie Piotra Kotyli, które odbiło się od słupka. Warto podkreślić, że było to już 7. trafienie Dmytry w tym sezonie, a trafił on do Piasta w dopiero trakcie rundy wiosennej. W 61. minucie meczu naszej drużynie przytrafił się jedyny moment nieuwagi w całym spotkaniu. W zamieszaniu w polu karnym po rzucie różnym dla Lechii najlepiej odnalazł się Kamil Juraszek, który zdobył bramkę strzałem głową z bliskiej odległości.

Strata gola tylko zmotywowała naszych zawodników do jeszcze intensywniejszych ataków. W 68. minucie wynik meczu podwyższył Patryk Łukaszewski po dośrodkowaniu Ołeksandra Maksymenki z rzutu rożnego. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Władysław Shvets, wykańczając składny kontratak Piasta. Autorem piątej bramki dla naszej drużyny był Marcin Gołębiowski, któremu asystował Adrian Pytlik. Wynik meczu w ostatniej akcji spotkania ustalił Jakub Pancerz, zdobywając bramkę głową po centrze Kacpra Oberca.

Cieszy kolejne zwycięstwo oraz fakt, że udział w golach dla Piasta w tym meczu w postaci bramki lub asysty miało aż 9 zawodników, co pokazuje zaangażowanie całej drużyny. Teraz przed nami wyjazdowe spotkanie z Piastem Nowa Ruda, które odbędzie w sobotę 8 czerwca o godz. 17:00.

Piast Żmigród – Lechia Dzierżoniów 6:1 (0:0)

Bramki: 54′, 58′ Yefimenko, 68′ Łukaszewski, 70′ Shvets, 78′ Gołębiowski, 90′ Pancerz – 61′ Juraszek

Żółte kartki: Juraszek

Skład Piasta: Matlak – Chouwer, Żytko, Maksymenko, Repski, Łukaszewski, Shvets (80′ Pasichnyk), Sołtyński (80′ Filiński), Kotyla (77′ Pancerz), Pytlik (77′ Oberc), Yefimenko (73′ Gołębiowski)

Rezerwowi: Koczorowski, Filiński, Gołębiowski, Oberc, Ograbek, Pancerz, Pasichnyk