GRAD GOLI W LUBINIE – PIAST ZAKOŃCZYŁ RUNDĘ

Po niezwykle ciekawym spotkaniu Piast uległ w Lubinie rezerwom Zagłębia Lubin 3:5 i tym samym zakończył rundę jesienną. Teraz czeka nas 3-miesięczna przerwa od rozgrywek ligowych.

Strzelanie w Lubinie rozpoczął tuż przed zejściem drużyn do szatni Mateusz Chmarek. Nic wtedy jeszcze nie zapowiadało tego, co czeka nas w 2. połowie. Lepiej weszli w nią Miedziowi, którzy podwyższyli swoje prowadzenie za sprawą Rafała Adamskiego. Piast nie zamierzał jednak składać broni i ruszył do odrabiania strat. Bramkę kontaktową dla żmigrodzian zdobył w 51. minucie strzałem z dystansu Eryk Moryson, a nieco ponad 10 minut później stan spotkania wyrównał po rzucie karnym Daniel Stanclik. W 63. minucie znów na prowadzenie wyszli gospodarze. Tym razem strzelcem bramki był po raz drugi Mateusz Chmarek. Jak się okazało nie był to jedyny dublet tego dnia, bo na kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry na listę strzelców znów wpisał się Daniel Stanclik. Kiedy wydawało się, że ostatnie spotkanie w tym roku zakończy się podziałem punktów, Zagłębie wytoczyło ostateczne ciosy. Najpierw w 88. minucie po rzucie rożnym piłkę w siatce umieścił Milan Posmyk, a w doliczonym czasie gry wynik ustalił Łukasz Łakomy.

Rundę kończymy zatem na 12. miejscu, które po turbulencjach związanych chociażby z dwukrotną zmianą trenera możemy uznać za satysfakcjonujące. W drużynie widać potencjał, zatem już teraz zacieramy ręce myśląc o wznowieniu rozgrywek w nowym roku…

Zagłębie II Lubin – Piast Żmigród 5:3 (1:0)

Bramki: 45′, 67′ Chmarek, 47′ Adamski, 88′ Posmyk, 90’+3 Łakomy – 51′ Moryson, 63′ (k.), 83′ Stanclik

Żółte kartki: Łakomy – 2x Trojanowski, Sosna

Skład Piasta: Filipowiak – Moryson, Sosna, Trojanowski, Majbroda, Gołębiowski, Kieca, Szymański, Sztylka (70′ Kępczyński), Sołtyński (56′ Łukaszewski), Stanclik