HISTORYCZNA WIELKA SOBOTA

To nie będzie zwykły mecz. Na żmigrodzkim stadionie tak utytułowana drużyna jeszcze nie gościła, a piłkarze Piasta są niezwykle zmotywowani, by powstrzymać zwycięską passę “niebieskich”. Już jutro Piast podejmie u siebie Ruch Chorzów.

Faworytem jutrzejszej potyczki bez wątpienia jest Ruch. 14-krotny Mistrz Polski w tym sezonie III ligi nie ma sobie równych i z 56 punktami na koncie jest liderem tabeli, a jego przewaga nad drugą Ślęzą Wrocław wynosi 9 oczek. Imponujący jest również bilans bramkowy chorzowian. W 22 meczach podopieczni Łukasza Berety zdobyli 61 bramek tracąc przy tym jedynie 17. Daje to średnią poniżej jednej bramki straconej na mecz. Pretendent do awansu przegrał w tym sezonie zaledwie 2 spotkania, lecz od 5 spotkań jest niepokonany. Ruch zaliczył również 2 remisy, a jeden z nich to sierpniowe starcie z Piastem przy Cichej. Bramki dla żmigrodzian w zremisowanym 2:2 spotkaniu strzelali wtedy Daniel Stanclik oraz Eryk Moryson.

Ruch będzie tym groźniejszy, że do treningów po kontuzji doznanej zimą w tym tygodniu powrócił jego najlepszy snajper, Mariusz Idzik. Wszystko, wskazuje, że napastnik świętujący wczoraj 24. urodziny może jutro znaleźć się w 18-stce meczowej Ruchu. Idzik w tym sezonie do siatki trafiał 18 razy. Za nim w klasyfikacji strzelców naszego jutrzejszego rywala znajduje się Michał Mokrzycki z 11 trafieniami na koncie. Warto uważać również na Michała Biskupa. Rosły pomocnik, który do Chorzowa trafił tej zimy, przebojem wdarł się do pierwszego składu Ruchu i w każdym z 4 spotkań tej rundy wpisywał się na listę strzelców.

Sobotni hit będzie transmitowany w systemie PPV z komentarzem. Link do transmisji:

https://tv.ruchchorzow.com.pl/

Początek meczu o godz. 14:00. Liczymy na wasze wsparcie przed ekranami!