HOKEJOWY WYNIK W ZIELONEJ GÓRZE

Piast pokazał charakter i w debiutanckim meczu nowego sztabu szkoleniowego zdołał zremisować na wyjeździe z Lechią Zielona Góra 3:3, choć przegrywał już 1:3. Dubletem popisał się Tomasz Wojciechowski, a na listę strzelców po raz pierwszy wpisał się również Tomasz Dyr.

Wynik spotkania w 20. minucie otworzył Tomasz Wojciechowski, który po strzale z ostrego kąta pokonał Wojciecha Fabisiaka i tym samym zdobył pierwszą bramkę w oficjalnych rozgrywkach w barwach Piasta. Radość żmigrodzian nie trwała jednak długo, gdyż zaledwie 4 minuty później gospodarze wyrównali za sprawą Mateusza Surożyńskiego, który najlepiej odnalazł się w podbramkowym zamieszaniu po wrzucie z autu. Nie był to niestety koniec rewanżu Lechistów za straconą bramkę. W 34. minucie spotkania piłkę odbitą przez Mateusza Filipowiaka po strzale Surożyńskiego z najbliższej odległości wpakował do siatki najlepszy strzelec Lechii, Przemysław Mycan. 3 minuty później było już 1:3. Po faulu Oskara Majbrody na Mateuszu Zientarskim sędzia wskazał na wapno, a jedenastkę na bramkę zamienił Babij, pomimo tego, że nasz golkiper zdołał wyczuć jego intencje.

W przerwie doszło do 3 zmian w naszej drużynie, której nie pozostało już nic, jak tylko gonić wynik. Bramkę kontaktową udało się zdobyć w 70. minucie meczu. Piłkę z rzutu wolnego tuż przy linii końcowej mocno uderzył Tomasz Dyr, ta otarła się po drodze o głowę Mycana i wpadła do bramki. W 79. minucie doprowadziliśmy do wyrównania. Fenomenalnie z piłką zabrał się Wojciechowski, który po samotnym rajdzie zdecydował się na strzał, który po rykoszecie zmylił Fabisiaka, a piłka zatrzepotała w siatce. Nie był to jednak koniec emocji tego dnia. Na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry przed szansą na ustrzelenie hattricka stanął właśnie Wojciechowski. W polu karnym faulowany był wprowadzony w przerwie Marcin Gołębiowski, a nasz napastnik niestety nie zdołał wykorzystać rzutu karnego uderzając ponad bramką Lechii.

Debiut nowego sztabu szkoleniowego mimo wszystko należy ocenić na plus. W drużynie przede wszystkim widać wolę walki, co jest dobrym prognostykiem przed zbliżającym się domowym meczem z Wartą Gorzów, na który już teraz serdecznie państwa zapraszamy.

Lechia Zielona Góra – Piast Żmigród 3:3 (3:1)

Bramki: 24’ Surożyński, 34’ Mycan, 37’ Babij (k.) – 20’, 79’ Wojciechowski, 70’ Dyr

Żółte kartki: Babij – Kieca, Koźlik

Skład Piasta: Filipowiak – Majbroda (46’ Sołtyński), Żytko, Gajda, Koźlik, Dyr, Sztylka (46’ Szymański), Kieca, Moryson, Wojciechowski, Głowieńkowski (46’ Gołębiowski)

Rezerwowi: Korytkowski, Sołtyński, Gołębiowski, Szymański, Lisowski, Łukaszewski, Mosur