I GWIAZDKOWY TURNIEJ ŻAKÓW ZAKOŃCZONY.

Dla wielu naszych dzieciaków był to pierwszy turniej w ich przygodzie z piłką nożną i Piastem Żmigród. Pełne trybuny kibiców, wiele emocji i wysoki poziom organizacyjny jak i sportowy zawodów.

21 grudnia 2019 roku na hali przy ul. Sienkiewicza 6 w Żmigrodzie odbył się I Turniej Halowej Piłki Nożnej Żaków o Puchar Burmistrza Gminy Żmigród. W Turnieju wzięło udział 8 zespołów. Oprócz dwóch drużyn Piasta (grupa Żak Czerwony) w turnieju wzięły udział takie drużyny jak: Akademia Reissa I Rawicz, Akademia Reissa II Rawicz, MKP Wołów, AP Młoda Rawia Rawicz, KKS Astra I Krotoszyn, KKS Astra II Krotoszyn.

O godzinie 9.00 dyrektor klubu Jan Fedyna, oraz członek zarządu MKS Piast Żmigród Pani Dominika Ulidowska przedstawili poszczególne drużyny i dokonali oficjalnego otwarcia turnieju. Od godziny 9.15 zawodnicy rozpoczęli zmagania piłkarskie. Turniej był podzielony na dwie fazy grupowe. W pierwszej fazie drużyny rywalizowały w dwóch grupach: A i B. Dwie najlepsze drużyny z grup przechodziły do Ligi Mistrzów, gdzie rywalizowały o miejsca 1-4, natomiast drużyny z miejsc 3-4 rywalizowały w Lidze Europy o miejsca 5-8. Po blisko 6 godzinach sportowej rywalizacji poznaliśmy rozstrzygnięcia.

Klasyfikacja końcowa:

1. KKS Astra I Krotoszyn
2. KKS Astra II Krotoszyn
3. Akademia Reissa I Rawicz
4. Akademia Reissa II Rawicz
5. AP Młoda Rawia Rawicz
6. MKP Wołów
7. Piast I Żmigród
8. Piast II Żmigród

Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski osobiście nagrodził wszystkie drużyny, oraz rozdał nagrody indywidualne poszczególnym zawodnikom. Nasze drużyny zajęły miejsca 7 i 8, lecz mimo tego, że turniej nie poszedł po myśli naszych zawodników ,to zawodnik naszego klubu swoją postawą podczas meczów został nagrodzony wyróżnieniem indywidualnym. Jan Turowski został wybrany Najlepszym Bramkarzem Turnieju. Brawo Janek! Turniej zakończył się wspólnie odśpiewaną kolędą.

Kadra Piasta Żmigród:
Brajan Kęsik, Igor Biernat, Bartłomiej Gereło, Maciej Kowalczyk, Alan Sołopa, Mateusz Procyszyn, Zuzanna Suwalska, Mikołaj Krupieńczyk, Marcel Matunin, Jan Turowski, Igor Szymanowicz, Tomasz Baran, Oskar Błaszczyk, Jagna Jaros, Amelia Olszewska, Kacper Kmiotek, Aleksander Szczepański, Bartosz Kędzierski

Słowo podsumowania od Trenera Cezarego Kępczyńskiego:
„Cieszę się, że to pierwsze pół roku pracy z tą grupą zakończyliśmy turniejem u nas w Żmigrodzie. Myślę, że to było super przeżycie dla chłopaków i dziewczynek z naszej grupy, oraz mogliśmy sprawdzić się na tle innych drużyn, a ja mogłem dzięki temu odpowiedzieć sobie czy rozwój tej grupy idzie w dobrym kierunku. Odpowiedź brzmi: TAK. Mimo dwóch ostatnich pozycji osobiście widzę bardzo duży postęp u każdego ze swoich podopiecznych. Ta grupa nie jest wiodącą w tej kategorii wiekowej w naszym klubie. Moim zadaniem jest rozwijać tych dzieciaków pod względem piłkarskim, ale też motorycznym, czy też wychowawczym. Bardzo cieszy mnie nagroda Najlepszego bramkarza, która padła łupem Janka Turowskiego. Chłopak wykazuje duży potencjał bramkarski, a to wyróżnienie, mam nadzieję, że tylko zmotywuje go do dalszej pracy w tym kierunku, bo odkąd zaczął treningi bramkarskie u Trenera Pawła Pilarskiego jego rozwój jako bramkarz jest rewelacyjny. To samo tyczy się Brajana Kęsika, za co bardzo Pawłowi dziękuje bo wykonuje z chłopakami super robotę. Turniej nie mógłby się odbyć bez wsparcia sponsorów, którym niezmiernie dziękuję. Dziękuję również Panu Janowi Fedynie za poprowadzenie zawodów, panu Tomaszowi Kędzierskiemu za bezinteresowne pełnienie funkcji pomocy medycznej. Lecz największe podziękowania należą się rodzicom, którzy swoim zaangażowaniem sprawili, że stał on na wysokim poziomie organizacyjnym”

Słowa uznania również należą się naszemu trenerowi Cezaremu Kępczyńskiemu, który był głównym pomysłodawcą tego wspaniałego wydarzenia i starał się by wszystko zostało dopięte na ostatni guzik i stało na wysokim poziomie. Dziękujemy trenerze za wkład w rozwój naszej młodzieży i organizację I Gwiazdkowego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Żaków.

FOTO:
I Gwiazdkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Żaków – NI-FO Marcin Folmer