III LIGA: DO GORZOWA POPRAWIĆ STATYSTYKI

III liga (grupa 3) ma za sobą inauguracyjną serię spotkań sezonu 2018/2019. Minionej soboty Piast Żmigród na starcie rozgrywek zremisował przed własną publicznością z MKS Kluczbork 1-1. Ambitna postawa podopiecznych trenera Ediego Andradiny pozwoliła zdobyć 1 punk w konfrontacji z byłym II-ligowcem. Żmigrodzianie jednak czują spory niedosyt, gdyż wywalczenia kompletu punktów byli bardzo blisko. Jednak ten mecz, to już historia, a przed piłkarzami z “Grodu smoka” druga przeprawa w tej kampanii. W najbliższą sobotę (11 sierpnia) żmigrodzianie udadzą się na ziemię lubuską, a dokładnie do Gorzowa Wielkopolskiego (ul. Olimpijska), gdzie będzie rywalizował z tamtejszym Stilonem. Gorzowianie w pierwszej serii spotkań nowego sezonu rozegrali derbowy mecz z Wartą Gorzów Wielkopolski. Ostatecznie pojedynek z beniaminkiem tej klasy rozgrywkowej zakończył się podziałem punktów. Najpierw prowadzenie Stilonowi dał Jakub Okoszko w 54 minucie gry, a stan rywalizacji wyrównał 14 minut później Łukasz Żeliszewski. Do tej pory Piast Żmigród rozegrał ze Stilonem 8 spotkań i bilans tych gier jest korzystniejszy dla gorzowian, którzy 5 meczów wygrali, 1 zremisowali i 1 przegrali. Zespół z ziemi lubuskiej w tych konfrontacjach imponował skutecznością, gdyż zdobył aż 17 goli, a starcił 9. Historia pojedynków między Piastem, a Stilonem rozpoczęła się w sezonie 2013/2014. Z kolei gorzowianie w rozgrywkach 2015/2016 musieli pogodzić się z degradacją, gdyż jak pamiętamy III liga przeszła reorganizację i w sumie spadło 11 drużyn.