III LIGA: DWA JESIENNE OBLICZA PIASTA

Zakończyła się runda jesienna bieżącego sezonu w  III lidze (grupie 3). Piast Żmigród na półmetku rozgrywek zajmuje 8 miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów. Liderem w ligowej klasyfikacji jest Górnik Polkowice, który ma 5 punktów przewagi nad Zagłębiem II Lubin.

4 sierpnia bieżącego roku miała miejsce inauguracja sezonu 2018/2019 w III lidze (grupie 3). Piłkarze żmigrodzkiego Piasta przygotowywali się do tych rozgrywek pod wodzą nowego trenera Ediego Andradinę, który latem zastąpił Kamila Sochę. Początek sezonu załoga z „Doliny Baryczy” pod wodzą brazylijskiego szkoleniowca miała bardzo pozytywny, gdyż w pierwszych 6 kolejkach nie zaznała smaku porażki. Dopiero w 7 serii spotkań żmigrodzianie musieli uznać wyższość rywala, a był nim Górnik II Zabrze, który wygrał w „Grodzie Smoka” 4-1. Później trafiła się też dla Piasta seria trzech meczów zwycięskich w tym jeden z liderującym Górnikiem Polkowice. To właśnie po tych tryumfach żmigrodzianie wskoczyli na 4 pozycję w tabeli i jak się później okazało była to najwyższa ich lokata w tej rundzie. Niestety pechowa i felerna okazała się kolejka numer 13. W meczu na szczycie załoga trenera Ediego Andradiny w wyjazdowym meczu na szczycie musiała uznać wyższość Ślęzy Wrocław, ale gorsze od rezultatu okazały się kontuzje trzech kluczowych zawodników Eryka Moryson, Mikołaja Juchacza i Cezarego Kępczyńskiego. Między czasie doszły kolejne urazy oraz pauzy niektórych zawodników za żółte kartki w efekcie w obliczu tak poważnych absencji końcówka rundy jesiennej nie obfitowała już w korzystne rezultaty. Wystarczy tylko dodać, że w 5 ostatnich jesiennych spotkaniach Piast zaliczył 4 przegrane i 1 wygraną, strzelając przy tym zaledwie 2 gole, a tracąc 9. Aktualna pozycja w ligowej klasyfikacji oraz dorobek 25 punktów pozwala żmigrodzianom spokojnie przygotowywać się do wiosennej części tej kampanii. Jednak  w „szatni” Piasta, jak i wśród kibiców pozostaje spory niedosyt, gdyż  zawodnicy pokazali, że stać ich na bardzo dobre występ nawet przeciwko najlepszym, a dowodem na to nich będzie zwycięstwo nad Górnikiem Polkowice. Dlatego też w Żmigrodzie wszyscy z niecierpliwością czekają na wiosenne mecze o stawkę. Runda wiosenna w tej klasie rozgrywkowej wystartuje 9 marca 2019 roku. Wówczas żmigrodzianie udadzą się do Kluczborka na pojedynek z tamtejszym MKS. Natomiast tydzień wcześniej 2 marca Piast w Żmigrodzie rozegra mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski Okręgu Wrocławskiego ze Ślęzą Wrocław.

Strzelcy Piasta Żmigród w rundzie jesiennej:
5 – Mikołaj Juchacz
4 – Szymon Rusiecki, Mateusz Jaros
3 – Eryk Moryson
2 – Filip Kendzia, Szymon Sołtyński
1 – Mateusz Fedyna, Oskar Trzepacz, Paweł Kohut, Piotr Niewieściuk

Czołówka klasyfikacji strzelców po rundzie jesiennej:
13 – Mariusz Szuszkiewicz (Górnik Polkowice)
11 – Damian Celuch (Stal Brzeg)
10 – Robert Wojsyk (Ruch Radzionków), Damian Hilbrtycht (Rekord B-B.),
9 – Rafał Adamek (Pniówek), Olaf Nowak (Zagłębie II Lubin), Marcin Urynowicz (Górnik II Zabrze),
8 – Dominik Wejerowski (Foto-Higiena)
7 – Kornel Ciupka (Górnik Polkowice), Eryk Sobków (Zagłębie II Lubin)
6 – Mateusz Kluzek (Ślęza), Jakub Jakóbczyk (Ślęza), Maciej Bancewicz (Górnik Polkowice), Marcin Butyło (Lechia), Łukasz Moneta (Zagłębie II Lubin), Paweł Posmyk (Warta),


Mikołaj Juchacz jest najskuteczniejszym zawodnikiem Piasta