III LIGA: KOLEJNY KOMPLET PUNKTÓW DLA PIASTA

Piast Żmigród pnie się w górę tabeli III ligi (grupy 3). Minionej soboty podopieczni trenera Ediego Andradiny wywalczyli kolejne 3 punkty. Tym razem żmigrodzianie wygrali w Dzierżóniowie z miejscową lechią 2-1. Po pierwszej połowie spotkania prowadzili miejscowy. W 33 minucie gry prowadzenie dla Lechii dał Grzegoprz Borowy. Druga odsłona tego widowiska należała jednak do żmigrodzian, którzy strzelili dwa decydujące gole. Najpierw w 63 minucie gry rzut karny wykorzystał Mateusz Jaros, a wynik spotkania w 64 minucie ustalił Eryk Moryson. Tym samym zaloga brazylijskiego szkoleniowca zaliczyła 5 zwycięstwo w tym sezonie. Teraz przed piłkarzami dwutygodniowa przerwa w rywalizacji meczowej spowodowana udziałem reprezentacji Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej we włoskim, eliminacyjnym turnieju do Amatorskich Mistrzostw Europy. W kadrze DZPN jest zawodnik Piasta Żmigród Mateusz Jaros. Całej załodze życzymy powodzenia!

Lechia Dzierżoniów – Piast Żmigród     1-2(1-0)
Lechia: Spaleniak – Korkuś, Słonecki, Orzechowski (88′ Juźwik), Paszkowski, Szukiełowicz, Pietkiewicz, Buryło, Borowy (83′ Tomkiewicz), Lechocki (65′ Brzezicki), Szydziak (76′ Bolisęga)|
Piast: Sobczak – Kendzia, Badel, Bzdęga, Jaros, Kohut, Moryson, Niewieściuk (87′ Kępczyński), Rusiecki (61′ Fedyna), Stasik (37′ Sołtyński), Trzepacz (46′ Bobkiewicz)
Bramki: 1:0 Borowy (32′), 1:1 Jaros (63′ karny), 1:2 Moryson (64′)
Żólte kartki: Pietkiewicz, Bolisęga [Lechia] oraz Bzdęga, Fedyna [Piast]|
Sędzia główny: Paweł Kucharczyk [DZPN – Trzebnica]
Widzów: 115 (30 ze Żmigrodu)