III LIGA: LIDER NIE TYLKO W TABELI WIOSENNEJ

Informowaliśmy o tym, że biorąc pod uwagę tylko wiosenną tabelę III ligi (grupy 3) Piast Żmigród zajmuje pozycję lidera. Co prawda żmigrodzianie mają na swoim koncie 9 punktów, a więc tyle, co Stal Brzeg, ale przypomnijmy, że 1 kwietnia bieżącego roku podopieczni trenera Grzegorza Podstawka wygrali z brzeską drużyną na wyjeździe 3-1. Stwierdzenie więc samodzielny lider, jest jak najbardziej uzasadnione. Jednak to nie wszystkie pozytywne informacje dotyczące żmigrodzian. Kiedy spojrzymy na klasyfikację strzelców, to co wnioskujemy? Również Piast ma lidera! Damian Celuch (na zdjęciu z prawej), środkowy żmigrodzkiej załogi w ostatniej potyczce z wrocławską Ślęzą zdobył zwycięskiego gola i było to już 12 trafienie tego zawodnika w bieżącym sezonie. Popularny “Celi” okupuje pierwsze miejsce wraz z reprezentantem GKS 1962 Jastrzębie Wojciechem Canibołem. Tegoroczna piłkarska wiosna rewelacyjnie rozpoczęła się dla Piasta Żmigród i trzymamy kciuki, aby trwała jak najdłużej.

Czołówka klasyfikacji strzelców III ligi:

12 goli –
Damian Celuch (Piast Żmigród), Wojciech Caniboł (GKS 1962 Jastrzębie)

11 goli – Daniel Szczepan (GKS 1962 Jastrzębie)

8 goli – Grzegorz Mazurek (Piast Żmigród), Mateusz Kluzek (Ślęza), Mateusz Baszak (Olimpia Kowary ), Dawid Hanzel (Unia Turza Śl.)

7 goli – Michał Bachor (Ruch Zdzieszwoice) , Lucjan Zieliński (Miedź II Legnica), Łukasz Żegleń, Krzysztof Gancarczyk (Stal Brzeg), Łukasz Szędzielarz (Rekord Bielsko-Biała)