III LIGA: PIERWSZA PRZEGRANA W NIESZCZĘŚLIWYCH OKOLICZNOŚCIACH

Nie ma już drużyny w III lidze (grupie 3) w tym sezonie bez porażki. W rozegranym dzisiaj spotkaniu Piast Żmigród musiał uznać wyższość Górnika II Zabrze przegrywając 1-4. Przez 75 minut gry żmigrodzianie grali w osłabieniu personalnym , gdyż czerwoną kartką został ukarany bramkarz Aleksander Sobczak (na zdjęciu poniżej).  Młody golkiper Piasta w sytuacji sam  na sam faulował rywala tuż przed własnym polem karnym. Pomimo osłabienia podopieczni trenera Ediego Andradiny zdołali uzyskać prowadzenie jeszcze przed przerwą za sprawą gola autorstwa Oskara Trzepacza (zdjęcie powyżej). W drugiej części spotkania dominowali zabrzanie, co udowodnili czterema golami. Po dwie bramki dla Górnika strzelili Dariusz Pawłowski i Michał Koj. Warto zaznaczyć, ze zabrzanie do Żmigrodu przywieźli aż 6 zawodników na co dzień grających w Lotto Ekstraklasie.

Tak padły gole:

1-0 W 37 minucie gry piłke w pole karne przyjezdnych dośrodkował Mateusz Jaros, a skutecznym strzałem głową popisał się Oskar Trzepacz.

1-1 – W 52 minucie meczu Dariusz Pawłowski popisał się atomowym uderzeniem z 20 metrów pod poprzeczkę bramki miejsowych.

1-2 – W 60 minucie gry po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skutecznie akcję z 5 metrów zamyka Michał Koj.

1-3 – W 68 minucie gry Dariusz Pawłowski zaprezentował techniczny strzał zza pola karnego. Piłka tuż przy słupku wylądowała w bramce miejscowych.

1-4 – W 84 Michał w zamieszaniu w polu karnym trąca piłkę nogą, a ta spokojnie wędruje do “sieci” żmigrodzian.

Piast Żmigród – Górnik II Zabrze              1-4(1-0)
Bramki:
1-0 Trzepacz (37), 1-1 Pawłowski (52), 1-2 Koj (60), 1-3 Pawłowski (68), 1-4 Koj (84).