III LIGA: SPRAWIEDLIWY REMIS W BIELSKU

W rozegranym dzisiaj meczu 4 kolejki III ligi (grupy 3) Piast Żmigród zremisował w Bieslku Białej z miejscowym Rekordem. Bramkę dla żmigrodzian na wagę 1 punktu zdobył w końcowych fragmentach meczu Mikołaj Juchacz (na zdjęciu).

Podopieczni trenera Ediego Andradiny od pierwszej minuty meczu zagrali agresywnie I częściej przebywali połowie boiska rywala.  Bramkarz gospodarzy był zmuszony do interwencji po strzałach Szymona Sołtyńskiego, Mikołaja Juchacza, czy Patryka Bobkiewicza. Z kolei Rekord najbliżej zdobycia gola był w 21 minucie gry, kiedy to piłka po strzale zawodnika trafiła w słupek i po chwili wylądowała w rękawicach Aleksandra Sobczaka. Pierwsza część meczu zakończyła się bezbramkowym remisem. Piast Żmigród miał przewagę, ale nie potrafił jej zamienić na gola. W poczynaniach żmigrodzian uwidaczniała się niedokładność i częste straty piłek.  Drugą połowę spotkania oba zespoły rozpoczęły bez zmian  w składzie. W 52 minucie Szymon Sołtyński popisał się indywidualnym rajdem, który zakończył mocnym strzałem z 16 metrów, ale również i tym razem golkiper miejscowych był na posterunku. Kilka minut później padł pierwszy gol w  tym spotkaniu. Bielszczanie przeprowadzili oskrzydlającą akcję, po dograniu w pole karne futbolówkę opanował snajper Rekordu, a po chwili popisał się mocnym i skutecznym strzałem. Po tym trafieniu żmigrodzianie dali zepchnąć się do głębokiej defensywy i nie byli w  stanie zagrozić bramce miejscowych, aż do 86 minuty. Wówczas Michał Koźlik strzelił mocno z 16 metrów, a piłka po rykoszecie poszybowała minimalnie obok bramki gospodarzy. Rzut rożny wykonał Mateusz Jaros, a skutecznym strzałem głową do wyrównania doprowadził Mikołaj Juchacz. Końcowe fragment gry należały do ekipy trenera Ediego Andradiny, ale zwycięskiego gola już nie udało się zdobyć. Ostatecznie pojedynek ten zakończył się podziałem punktów.

Rekord Bielsko-Biała – Piast Żmigród                              1-1(0-0)

Piast: Aleksander Sobczak – Piotr Niewieściuk (80 Krystian Jajko), Fiklip Kendzia, Mikołaj Juchacz, Mateusz Jaros, Eryk Moryson (63 Szymon Stasik), Wojciech Bzdęga, Szymon Sołtyński, Michał Koźlik, Patryk Bobkiewicz (63 Mateusz Fedyna), Maciej Badel (75 Szymon Rusiecki).

Wyniki 4 kolejki:

Górnik II Zabrze1-3Stal Brzeg25 sierpnia, 17:00
Zagłębie II Lubin1-0Ślęza Wrocław25 sierpnia, 12:00
Miedź II Legnica3-3Ruch Zdzieszowice25 sierpnia, 15:00
Gwarek Tarnowskie G.1-1Lechia Dzierżoniów25 sierpnia, 17:00
MKS KluczborkGórnik Polkowice25 sierpnia, 19:00
Stilon Gorzów Wlkp.2-1Ruch Radzionków25 sierpnia, 17:00
Pniówek Pawłowice Śl.5-0Agroplon Głuszyna25 sierpnia, 17:00
Rekord Bielsko-Biała1-1Piast Żmigród25 sierpnia, 17:00
Foto-Higiena Gać2-1Warta Gorzów Wlkp.25 sierpnia, 17:00