III LIGA: ZŁA PASSA PIASTA TRWA

W rozegranym dzisiaj meczu 10 kolejki III ligi (grupy 3) Piast Żmigród przegrał ze Skrą Częstochowa 0-1. Zwycięskiego gola dla przyjezdnych zdobył w 85 minucie gry Piotr Mastalerz.

W szerokiej kadrze trenera Grzegorza Podstawka znalazł się Patryk Gołębiewski, który wrócił do gry po 5-miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją stawu skokowego. Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana, ale jednocześnie mało widowiskowa, gdyż oba zespoły stworzyły sobie po dwie sytuacje strzeleckie. Po zmianie stron to przyjezdni byli bardziej aktywni w grze ofensywnej i w konsekwencji dopięli swoje w 85 minucie gry objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska skuteczny strzałem głową popisał się Piotr Mastalerz i jak okazało później zdobył zwycięskiego gola dla Skry. Tym samym częstochowianie przełamali wyjazdową niemoc, gdyż wygrali pierwszy mecz w tym sezonie n terenie rywala i w ogóle zdobyli pierwszego gola w tej kampanii na wyjeździe. Piast Żmigród z kolei zaliczył trzecią porażkę z rzędu mecz. Najbardziej aktywny podczas dzisiejszych zawodów był arbiter główny Szymona Łężny, który w sumie aż 11-krotnie sięgał do kieszeni po żółty kartonik. W najbliższą środę (4 października, godz. 16.30) żmigrodzianie rozegrają spotkanie wyjazdowe 1/8 Pucharu Polski Okręgu Wrocławskiego z GKS Mirków Długołęka, a za tydzień w III lidze wyprawa do Głubczyc na pojedynek z miejscową Polonią.

Piast Żmigród – Skra Częstochowa           0-1(0-0)