INAUGURACJA PIŁKARSKIEGO SEZONU W ŻMIGRODZIE

Na pierwszy mecz mistrzowski sezonu 2019/2020 do Żmigrodu przyjeżdża drużyna Stali Brzeg, miasta z województwa opolskiego liczącego około 36 tys. ludności, a więc niemal sześciokrotnie większego od naszego. Brzeski klub został założony w styczniu 1967 roku. Nie oznacza to, że w Brzegu nie grano wcześniej w piłkę nożną. Owszem, grano. Ponieważ kluby: Piast i Stal nigdy nie należały do tego samego piłkarskiego związku, to nie mogły ze sobą rywalizować o ligowe punkty. Tak było do roku 2016, kiedy to brzeżanie wygrali opolską IV ligę i awansowali do zreformowanej III ligi. Sportowe drogi Brzegu i Żmigrodu skrzyżowały się.

W minionych trzech sezonach doszło do 6 pojedynków pomiędzy Piastem i Stalą. Ich bilans jest następujący: 3 wygrane żmigrodzian, 1 remis i dwie porażki. Piast w tych meczach strzelił 9 bramek, a nasi goście o jedną więcej. Autorzy goli dla Piasta: Damian Celuch 2, Mateusz Jaros 1, Mikołaj Juchacz 1, Cezary Kępczyński 1, Grzegorz Mazurek 1, Eryk Moryson 1, Piotr Niewieściuk 1  i Szymon Stasik 1, natomiast dla Stali: Damian Celuch 3, Marcin Nowacki 3, Paweł Boczarski 1, Tomasz Jaworski 1, Dawid Lipiński 1 i  Łukasz Żegleń 1. Jak łatwo zauważyć aż 5 celnych trafień zaliczył Celuch: 2 dla Piasta i 3 dla Stali. Jedną bramkę dla żmigrodzian strzelił Niewieściuk, który do czerwca br. reprezentował nasz klub, a teraz gra dla Brzegu.  Piotr spędził w Żmigrodzie trzy i pół roku. W tym czasie rozegrał 83 mecze na poziomie III ligi, w których strzelił 4 bramki. Sympatycznemu zawodnikowi dziękujemy za wzorową postawę i godne reprezentowanie naszego klubu. Oczywiście życzymy wszystko najlepszego na piłkarskiej drodze, ale… dopiero po rozegraniu sobotniego meczu.

Drużyna Stali udanie weszła w nowy sezon. Wygrała 2-1 na własnym boisku z rezerwami Górnika Zabrze. Jedną z bramek uzyskał Celuch. Najlepszy egzekutor brzeżan w ubiegłym sezonie (18 goli), nie powiększy jednak swojego dorobku, ponieważ nie zagra w Żmigrodzie z powodu czerwonej kartki, otrzymanej w ostatnim meczu. Z kolei młody zespół Piasta (średnia wieku pierwszej jedenastki 22,73 l., a szerokiej kadry 20,81 l.) korzystnie zaprezentował się w Legnicy. Z trudnego terenu przywiózł jeden punkt. Wszyscy jesteśmy ciekawi, jak będzie prezentowała się znacznie zmieniona kadrowo ekipa trenera Ediego Andradiny i jego asystenta Dominika Piotrowskiego.

Z wielu powodów mecz Piast – Stal zapowiada się frapująco, dlatego wszyscy widzimy się w sobotę o godzinie 17 na żmigrodzkiej arenie piłkarskiej. Nikogo, kto kibicuje naszej drużynie nie może tego dnia zabraknąć.

Ponadto, pierwszych 100 kibiców, którzy zakupią normalne bilety otrzyma magnez na lodówkę z klubowym logo, a około 300 posiadaczy biletów (również ulgowych) 8-stronnicową broszurkę, w której znajdziemy terminarze gier zespołów seniorów, juniorów, juniorów młodszych, trampkarzy i młodzików Piasta oraz poznamy sylwetki zawodników, którzy trafili do Piasta w tym okienku transferowym .

I jeszcze jedna informacja. Przed meczem lub w przerwie zostaną wręczone nagrody dla zwycięzców LIGI TYPERÓW IHAA za sezon 2018/2019.