INAUGURACYJNA PRZEGRANA TRAMPKARZY

W pierwszym meczu sezonu 2017/2018 we wrocławskiej Lidze Okręgowej Trampkarzy Piast Żmigród przegrał przed własną publicznością 3-5. Dwie bramki dla żmigrodzian strzelił Hubert Nelec, a jedno trafienie dołożył Nikodem Błoński.

Początek sobotniego spotkania rozgrywanego na boisku w Żmigródku należał do podopiecznych trenera Przemysława Wawrzyniaka. Żmigrodzianie stworzyli sobie 4 dogodne sytuacje strzeleckie, ale niestety za każdym razem zabrakło szczęścia. Z biegiem czasu to jednak przyjezdni doszli do głosu i jeszcze przed przerwą meczu strzelili 2 gole. W drugiej części gry padły następne bramki i ostatecznie kiełczowianie zwyciężyli 5-3.
Chcemy aby w każdej akcji naszego zespołu brał udział każdy zawodnik, piłka ma wędrować od zawodnika do zawodnika. Niestety nie wszyscy to rozumieją i nie mam tu na myśli zawodników. Zespół Piasta gra w lidze, gdzie rywalizują chłopcy o rok i dwa lata starsi. Gra w takiej lidze przyniesie wiele owoców i z pewnością rozwinie piłkarsko naszych zawodników. Trzeba jednak pamiętać, że będzie to również powodowało dużą ilość indywidualnych błędów, które w formacji obronnej będą kończyły się straconymi golami. Mam tylko nadzieje, że chłopcy mentalnie poradzą sobie z tym i będą rozumieć o co chodzi w tej kategorii wiekowej jeżeli chodzi o proces szkolenia młodego zawodnika. Dziś przed meczem zawodnicy usłyszeli, że im więcej błędów popełnisz teraz, tym lepszym zawodnikiem będziesz w przyszłości. Jest tylko jeden warunek. Trzeba inteligentnie wyciągać z tych błędów wnioski i wdrażać je w podczas kolejnych spotkań. Dziękuję rodzicom za doping, a zarazem proszę żeby pamiętali, że chłopcy mają dopiero 12-13 lat i mają prawo popełniać błędy tak, jak dorośli je popełniają – powiedział po ostatnim gwizdku sędziego szkoleniowiec trampkarzy Piasta Żmigród Przemysław Wawrzyniak.

Piast Żmigród – UKS Academy Kiełczów 3-5(0-2)

Piast: Błoński Adam, Błoński Nikodem, Kwasigroch Paweł, Wojtkowiak Hubert, Zietek Kacper, Leszczyński Jakub, Kuriata Mateusz, Wyzinkiewicz Kacper, Nelec Hubert, Puszko Piotr, Tomaszkiewicz Maciej.

Ponadto zagrali: Tatarek Jakub, Szumny Grzegorz, Bromirski Oliwier, Brodala Juliusz.

Gole dla Piasta: Hubert Nelec 2, Nikodem Błoński 1.