JERZY ZENDER DOŁĄCZA DO PIASTA

Przyszedł czas, aby ogłosić pierwszy transfer tej zimy. Do zespołu Piasta na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu ze Śląska Wrocław dołącza 18-letni Jerzy Zender.

Młody pomocnik swoją przygodę z piłką zaczął mając zaledwie 4 lata w FC Wrocław Academy, gdzie spędził łącznie 11 lat, w tym rok w zespole CLJ U-15. Później Zender przeniósł się do Śląska Wrocław, gdzie po roku w zespole CLJ U-17 rozpoczął grę w drużynie CLJ U-19. Od początku sparingów rozgrywanych przez żmigrodzian tej zimy wrocławianin był obecny w składzie zespołu trenera Marcina Foltyna, a swoją grą udowodnił, że warto dać mu szansę w rundzie wiosennej. Naszego nowego zawodnika poprosiliśmy o kilka słów na swój temat:

„Jeśli chodzi o pozycje na boisku najbardziej zbliżone mi są oba skrzydła lub boki obrony, dobrze też odnajduję się również w środku na pozycji nr 10. Z wypożyczenia do Piasta jestem bardzo zadowolony i czuję, że mam tu szansę na sporo grania. Widać, że drużyna jest dobrze zgrana i poukładana, więc będziemy walczyć o najważniejszy cel jakim jest awans do 3 ligi.”

Warto wspomnieć, że wypożyczenie tego zawodnika to kolejny z efektów podpisanej pod koniec ubiegłego roku umowy partnerskiej naszego klubu ze Śląskiem Wrocław.

Jurku, życzymy Ci samych udanych występów w barwach Piasta!