JUNIORZY PIASTA: JESIENNY LIDER NIEPOKONANY!

Rewelacyjną rundę jesienną mają już za sobą juniorzy Piasta Żmigród. Podopieczni trenera Dominika Piotrowskiego jako jedyni w całej stawce nie zaznali smaku przegranej. W 9 rozegranych seriach spotkań żmigrodzianie zanotowali 8 zwycięstw i 1 remis. Na półmetku tego sezonu Piast lideruje w tabeli!

 Sezon 2018/2019 we Wrocławskiej Lidze Okręgowej Juniorów Starszych rozpoczął się  3 września bieżącego roku. Na inaugurację rozgrywek juniorzy Piasta rozgromili na boisku w  Żmigródku Barycz Sułów aż 11-0. Tak znakomita postawą już na początku dali sygnał, że są dobrze przygotowani do rywalizacji  w każdym meczu chcą walczyć o zwycięstwo. Jak się okazało “zimny prysznic” nadszedł jednak bardzo szybko, bo już w 2 kolejce, kiedy to w spotkaniu wyjazdowym żmigrodzianie zremisowali bezbramkowo w Miliczu z miejscową Baryczą. Z kolei było już zdecydowanie lepiej, a cała drużyna w każdym meczu po ostatnim gwizdku arbitra mogła cieszyć się z wygranej. W efekcie juniorzy Piasta po pierwszej części sezonu zajmują 1 miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów.  Nad drugim w klasyfikacji Śląskiem Wrocław podopieczni trenera Dominika Piotrowskiego mają 3 punkty przewagi. Wydaje się więc, że walka o awans do Ligi Dolnośląskiej Juniorów będzie toczyła się między tymi ekipami. Przypomnijmy, że tej jesieni w bezpośredniej konfrontacji Piast wygrał ze Śląskiem w Żmigródku 3-2. Warto jednak dodać, że po pierwszej części gry wrocławianie prowadzili 2-0. Druga odsłona tego widowiska należała do gospodarzy, którzy strzelili 3 gole i wszystkie były autorstwa Macieja Świątka. Warto zwrócić uwagę na statystyki bramkowe żmigrodzian. 41 strzelonych i tylko 5 stracony robi wielkie wrażenie. Najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie jest wspominany Maciej Świątek, który zdobył 10 bramek.

– Dziękuję wszystkim zawodnikom za zaangażowanie oraz poważne traktowanie tego, co wspólnie robimy. Uzyskany rezultat bardzo cieszy i udowadnia, że mamy zgrany, zdolny i ambitny zespół. Jednak przed nami druga, wiosenna część sezonu w której musimy powtórzyć to wszystko jeszcze raz. Cieszy mnie również fakt, że aż 5 zawodników w wieku 15-16 lat awansowało do drużyny seniorów i tam może się rozwijać. Jedynym aspektem, który mnie zmartwił w pierwszej części sezonu, to zdecydowanie za mało rozegranych meczów – powiedział trener juniorów Piasta Żmigród Dominik Piotrowski.