JUNIORZY PIASTA NA PODIUM W LIDZE

Juniorzy Starsi Piasta Żmigród zakończyli rundę jesienną bieżącego sezonu we wrocławskiej Lidze Okręgowej. Na zakończenie pierwszej części rozgrywek żmigrodzianie przegrali ze Strzelinianką Strzelin. Jedynego gola w tym spotkaniu przyjezdni zdobyli w 15 minucie gry. Drużyna trenera Mariusza Klosa zakończyła jesień na 3 miejscu w tabeli z dorobkiem 28 punktów. Liderujący Śląsk Wrocław ma na sowim koncie 42 punkty.
Był to ostatni mecz w tej rundzie. Nie wypadł on tak jakbyśmy chcieli. Prowadziliśmy grę, ale brakowało dokładności i skuteczności, a przede wszystkim tego ostatniego podania otwierającego drogę do zdobycia bramki. Goście wykorzystali jeden duży błąd naszej defensywy i niespodziewanie dla nas objęli prowadzenie. Staraliśmy się odrobić straty i mieliśmy do tego okazje ale w tym meczy po prostu nam nie “szło”. Do tego doszło wybitnie niesportowe i agresywne zachowanie gości, które miało negatywny wpływ na przebieg całego spotkania. W rezultacie kierownik gości i jeden z zawodników otrzymali czerwone kartki. Chcieliśmy zakończyć rundę jesienna zwycięstwem i spokojnie przepracować zimowy okres przygotowawczy, który rozpoczniemy w styczniu. Chciałbym podziękować wszystkim za zaangażowanie w tej części sezonu, a także życzę jeszcze większej motywacji do gry w przygotowaniach i w rundzie rewanżowej – powiedział trener juniorów Piasta Mariusz Kłos.
Piast Żmigród – Polonia Wrocław 0-1(0-1)
Piast: B. Kuriata – J. Adamczyk, R. Pruś (46` A. Balcerzak), P. Kubis, A. Pudłowski – P. Robak, M. Wójcik, J. Przybylski, J. Suseł (73` D. Ptak) – F. Przystuplak, K. Bąk