Juniorzy Starsi rozpoczynają sezon

Meczem z Polonią Jaszowice w sobotę 4 września o godz. 12.00 w Żmigródku Juniorzy Starsi Piasta zainaugurują rozgrywki II ligi okręgowej. Pora więc na podsumowanie sparingów rozegranych przez podopiecznych trenera Adriana Balcerzaka:

Sparing 1

Piast Żmigród – Sparta Miejska Górka 3:0
Bramki: Nikodem Błoński, Szymon Walendzik, testowany

Sparing 2
Piast Żmigród – AP Brzeg Dolny 1:2
Bramka: Michał Bartkowiak

Sparing 3
Rawia Rawicz – Piast Żmigród 1:0

Kadra Juniorów Starszych Piasta:
Kacper Krawczyszyn, Dawid Konopka, Patryk Błaszak, Mateusz Filipowski, Filip Kolenda, Oskar Pudłowski, Patryk Skierewski, Krystian Suwalski, Konrad Gondek, Michał Bartkowiak, Adam Błoński, Nikodem Błoński, Paweł Kwasigroch, Hubert Wojtkowiak, Piotr Puszko, Piotr Gałek, Maciej Łukawy, Dominik Mądry, Marek Mosiek, Maciej Targoni, Sebastian Ulidowski, Szymon Walendzik

Kilka słów od trenera Adriana Balcerzaka:
Zakończyliśmy 4-tygodniowy okres przygotowawczy, w którym pracowaliśmy szczególnie nad przygotowaniem pod kątem sprawności fizycznej oraz elementów taktycznych. W tym okresie mieliśmy zaplanowane 5 sparingów, natomiast z przyczyn niezależnych od nas rozegraliśmy tylko 3, które były bardzo dobrym materiałem, pokazującym nasze lepsze, ale i także słabsze strony, które musimy poprawić. Staramy się przenosić elementy z treningów na mecz i to jest najważniejsze. Współpracujemy ze sobą dopiero od miesiąca, cały czas się poznajemy, od początku wprowadziliśmy zasady, które mają pomóc nam dążyć do celu i sprawić, że każdy będzie czuł się dobrze. Atmosfera w zespole jest na bardzo dobrym poziomie, wszyscy traktują się z szacunkiem i to na pewno będzie pomagać nam w dalszej współpracy.  Mamy szeroką kadrę, każdy z zawodników jest zdeterminowany do pracy na treningach i myślę, że każdy będzie rywalizował o miejsce w podstawowym składzie na pierwszy mecz ligowy. Warto dodać, że zespół składa się w większości z chłopaków, którzy są jeszcze w wieku juniora młodszego.