JUTRO DERBY!

Ten mecz od kilku dni elektryzuje kibiców w naszym regionie. Już jutro w derbowym spotkaniu podejmiemy u siebie zespół Baryczy Sułów.

Sułowianie w tabeli grupy wschodniej IV ligi dolnośląskiej zajmują 4. miejsce z dorobkiem 11 punktów, a więc do ekipy Marcina Foltyna tracą aktualnie 5 oczek. Zespół Baryczy zanotował jak dotąd 3 zwycięstwa, 2 remisy i 1 porażkę, a przed tygodniem efektownie, bo aż 4:0 pokonał Sokół Marcinkowice.

Nasz jutrzejszy rywal jest stawiany w gronie faworytów do awansu w tym sezonie. Na to miano złożyła się dobra forma Baryczy w ostatnich latach oraz podpisanie lukratywnej umowy sponsorskiej z firmą „Tarczyński”, której logo widnieje na koszulkach zespołu trenowanego od lipca tego roku przez Kacpra Walczyka. Nie można zapominać również o transferach przeprowadzonych przez Barycz w letnim oknie transferowym, a były to naprawdę głośne nazwiska. Sułowianie pozyskali 6 zawodników: Filipa Olejniczaka reprezentującego niegdyś barwy Ślęzy Wrocław, a ostatnio Śląska II Wrocław, byłego napastnika Piasta, Kacpra Głowieńkowskiego, Łukasza Dragona z Piasta Żerniki, byłego ekstraklasowicza reprezentującego niegdyś barwy takich klubów jak Piast Gliwice czy Ruch Chorzów, Jakuba Smektałę oraz Jakuba Bohdanowicza z wrocławskiej Ślęzy.

Bilans bramkowy Baryczy w obecnym sezonie to 14:7. Kto trafiał dla sułowian do tej pory? Tak prezentuje się klasyfikacja strzelców naszego rywala:

  • Adrian Puchała – 2 bramki
  • Filip Olejniczak – 2 bramki
  • Dawid Bąk – 2 bramki
  • Kacper Głowieńkowski – 2 bramki
  • Jakub Smektała – 1 bramka
  • Maciej Bachta – 1 bramka
  • Piotr Możdrzech – 1 bramka
  • Jakub Knyrek – 1 bramka
  • Jakub Bohdanowicz – 1 bramka


Barycz podobnie jak Piast rozpoczęła niedawno zmagania w Pucharze Polski okręgu wrocławskiego. Sułowianie pokonali w 1/16 finału na wyjeździe Błysk Kuźniczysko, prowadzony przez swojego byłego trenera – dobrze znanego w Żmigrodzie Dominika Piotrowskiego 5:2 i dzięki temu awansowała do kolejnej rundy, w której w najbliższą środę zmierzy się z Zenitem Międzybórz.

Ostatni mecz o stawkę pomiędzy Piastem a Baryczą miał miejsce 29 września 2021 r., a więc niemal równo rok temu. W pucharowym spotkaniu lepszy był wtedy Piast, wygrywając w Sułowie 2:1. Czy podobnie będzie i tym razem? Mamy nadzieję, że z pomocą 12. zawodnika, jakim niewątpliwie są nasi kibice sięgniemy po zwycięstwo.

Zapraszamy na żmigrodzki stadion!

Piast Żmigród – Barycz Sułów 

Sobota, 1 października / godz. 15:00 / Stadion Miejski w Żmigrodzie