JUTRO DOMOWE STARCIE Z SOKOŁEM!

W sobotę 17 września o godz. 16:00 podopieczni Marcina Foltyna zmierzą się u siebie z Sokołem Marcinkowice w meczu 6. kolejki IV ligi dolnośląskiej (grupy wschodniej). Zespół z Marcinkowic na papierze wydaje się być najsilniejszą z drużyn, z jakimi mierzyliśmy się do tej pory w tym sezonie…

Sokół po 5 seriach spotkań znajduje się w grupie 5 drużyn z 7 punktami, które gonią w tabeli Piasta oraz Słowianina Wolibórz. Zespół trenera Marcina Krzykowskiego w 4 rozegranych spotkaniach zdołał pokonać Polonię-Stal Świdnica (3:2) oraz Górnik Wałbrzych (4:2), zremisować z Orłem Ząbkowice Śląskie (3:3), a uległ natomiast Polonii Trzebnica (1:3). Drużyna z Marcinkowic jest zatem na pewno zespołem, na który należy uważać, na co wskazuje chociażby fakt, że w każdym dotychczasowym meczu znajdował on drogę do bramki rywali.

Sokół w IV lidze występuje nieprzerwanie od sezonu 2016/17. W swojej pierwszej kampanii na tym szczeblu, Marcinkowiczanie zajęli 11. miejsce i jak się okazało, potem było już tylko lepiej, ponieważ w każdym kolejnym sezonie kończyli oni rozgrywki w pierwszej ósemce.

W swoich szeregach Sokół ma najlepszego, jak do tej pory strzelca rozgrywek, Krzysztofa Bialika, który na koncie ma już 6 bramek i to on będzie największym wyzwaniem dla naszej linii obrony. Po piętach depcze mu jednak nasz snajper – Marcin Gołębiowski, który trafiał do tej pory po jednej bramce w każdym z 4 dotychczasowych meczów. W składzie Piasta nie zobaczymy natomiast na pewno Artura Kierata, który nabawił się poważnej kontuzji kostki, najprawdopodobniej eliminującej go z gry w tej rundzie.

Ewentualna wygrana w jutrzejszym meczu to kolejna szansa na fotel lidera dla “Dumy Doliny Baryczy”. Przyjdź na stadion i wesprzyj dopingiem naszych zawodników w walce o najwyższe cele!

Piast Żmigród – Sokół Marcinkowice

Sobota, 17 września / godz. 16:00 / Stadion Miejski w Żmigrodzie