JUTRO GRAMY ZE STALĄ O PODTRZYMANIE DOBREJ PASSY

Po ponad 2 tygodniach przerwy zawodnicy Piasta wracają do walki o ligowe punkty. Przeciwnikiem będzie Stal Brzeg, będąca ostatnio w słabszej formie.

Do Brzegu Piast uda się z zamiarem przedłużenia serii 4 spotkań bez porażki. Ostatni mecz przed przerwą spowodowaną przełożonym meczem ze Stalą oraz zaplanowaną pauzą, z pewnością napawa żmigrodzkich kibiców optymizmem. Piast rozbijając 6:0 ROW Rybnik opuścił strefę spadkową, lecz teraz znów znajduje się pod kreską i podopieczni Kamila Sochy zrobią wszystko, by zimę spędzić na bezpiecznej pozycji.

Szansa na to wydaje się bardzo dobra, ponieważ brzeżanie grają nierówno. W 4 ostatnich spotkaniach wygrali tylko raz, a w weekend zostali rozbici przez Ślęzę Wrocław aż 5:0. Z dorobkiem 20 punktów Stal znajduje się na 10 miejscu w tabeli III ligi ex aequo z Rekordem Bielsko-Biała i rezerwami Miedzi Legnica. Mający na swym koncie 5 oczek mniej Piast zajmuje 15. pozycję wraz z Wartą Gorzów, lecz trzeba pamiętać, że bilans bezpośrednich spotkań z Wartą mamy, jak na razie niekorzystny.

Inaczej sprawy mają się z bilansem wszystkich spotkań rozegranych do tej pory między obiema drużynami. Piast mierzył się ze Stalą jak dotąd 7 razy. Bilans? 3 wygrane Piasta, 2 remisy i 2 wygrane Stali. Ważna jest jeszcze jedna statystyka – Stal nigdy nie wygrała u siebie z Piastem i mamy nadzieję, że tak samo będzie i tym razem. Ostatni mecz Piasta ze Stalą rozgrywany w Żmigrodzie 10 sierpnia 2019 roku zakończył się bezbramkowym remisem.

Najlepszym strzelcem w ekipie prowadzonej przez trenera Marcina Domagałę jest były zawodnik Piasta, Damian Celuch, który strzelił w tym sezonie 8 bramek. Celuch to nie jedyny były gracz Piasta w kadrze Stali. W defensywie żółto-niebieskich występuje Piotr Niewieściuk, który w Żmigrodzie spędził 3 lata swojej kariery oraz Michał Jaros. Powiązania obu drużyn są jeszcze mocniejsze, kiedy spojrzymy na skład Piasta. Znajduje się w nim dwóch byłych graczy Stali: Dominik Kuboń oraz Kamil Sosna.

Początek spotkania: godz. 13:30