JUTRO MECZ Z POLONIĄ

Już jutro Duma Doliny Baryczy powalczy o kolejne 3 punkty w rozgrywkach IV ligi dolnośląskiej. Zadanie nie będzie należało do najłatwiejszych, gdyż naszym rywalem będzie zespół Polonii Środa Śląska.

Poloniści dobrze weszli w rundę wiosenną. Zespół prowadzony przez trenera Jarosława Pedryca co prawda uległ 0:1 Baryczy Sułów, lecz w pozostałych dwóch spotkaniach zdobył 8 bramek tracąc tylko jedną (wygrane 4:0 z KS-em Łomnica i 4:1 z BKS-em Bolesławiec). Skala trudności nie była jednak największa, patrząc na pozycję w tabeli tych drużyn i podobnie jak mecz z Baryczą, jutrzejsze starcie będzie dla Polonii prawdziwym sprawdzianem.

W tabeli średzianie zajmują 8. lokatę z dorobkiem 29 punktów i bilansem bramkowym 33:22, a więc bardzo zbliżonym do naszego zespołu. Polonia ma jednak o co grać, ponieważ jej przewaga nad strefą barażową wynosi tylko 3 punkty.W składzie Polonii znajdziemy dobrze znanego naszym kibicom Kamila Aramowicza, który jeszcze w rundzie jesiennej bronił barw Piasta. W każdym z dotychczasowych spotkań wychodził on na boisko w pierwszej jedenastce Polonii, a więc wszystko wskazuje na to, że również jutro zobaczymy go od pierwszych minut na placu gry.

Aramowicz dwukrotnie wpisał się na listę strzelców Polonii w meczu z KS-em Łomnica i zrobił to także w zimowym sparingu, który przegraliśmy ze średzianami 0:1 właśnie po jego bramce. Zdecydowanie lepiej poszło nam jednak w meczu ligowym. 26 sierpnia ubiegłego roku w Środzie Śląskiej zwyciężyliśmy 3:2, a bramki, dla Piasta strzelali wtedy Mateusz Żytko i dwukrotnie Władysław Shvets.

Bez wątpienia jutro liczymy na dopisanie kolejnych 3 oczek w tabeli, tym bardziej że jeśli się tak stanie, będzie to nasz 4. mecz z rzędu bez porażki. Trzymamy kciuki za naszych i mamy nadzieję, że wy również zameldujecie się na trybunach!

Piast Żmigród – Polonia Środa Ślaska

sobota, 23 marca / godz. 15:00 / Stadion Miejski w Żmigrodzie (boisko ze sztuczną nawierzchnią)