JUTRO MECZ Z PROCHOWICZANKĄ

W sobotę 28 października czeka nas mecz 13. kolejki IV ligi dolnośląskiej. Rywalem Piasta w tym spotkaniu będzie Prochowiczanka Prochowice. Dla kogo trzynastka będzie pechowa? Przekonamy się punktualnie o godz. 15:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią Stadionu Miejskiego w Żmigrodzie.

Początek sezonu w wykonaniu naszego najbliższego rywala nie należał do najlepszych. W pierwszych 9 spotkaniach prochowiczanie zaliczyli 2 zwycięstwa (z nisko notowanymi Górnikiem Wałbrzych i KS-em Łomnica) i aż 7 porażek, przez co znajdowali się w strefie spadkowej. W ostatnim czasie widać jednak w postawie Prochowiczanki przebudzenie i to pomimo wpadki, jaką niewątpliwie była porażka 2:4 z ostatnim w tabeli BKS-em Bolesławiec przed 2 tygodniami. W ostatnich 3 kolejkach zawodnicy trenera Roberta Gajewskiego odnotowali 2 zwycięstwa po 1:0 z Chrobrym II Głogów i Polonią Środa Śląska, dzięki czemu awansowali na 14. pozycję w ligowej tabeli, legitymując się łącznie bilansem 4 zwycięstw i 8 porażek. 

Nasi piłkarze chcą natomiast wykorzystać atut własnego boiska oraz fakt, że będą wypoczęci, ponieważ zaplanowane na środę spotkanie ćwierćfinałowe Pucharu Polski okręgu wrocławskiego nie odbyło się z wiadomych wszystkim względów. Piłkarze Marcina Foltyna będą zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania i liczymy na to, że dopiszą po nim kolejne 3 punkty do swojego dorobku, rozpoczynając po nieznacznej porażce z Baryczą Sułów kolejną passę meczów bez przegranej u siebie.

Formę Prochowiczanki mieliśmy okazję sprawdzić nie tak dawno temu, ponieważ 22 lipca zmierzyliśmy się z nią w spotkaniu kontrolnym. W meczu rozegranym w Żmigrodzie byliśmy górą, pokonując Prochowiczankę 5:0. Ostatnie mecze o stawkę pomiędzy Piastem a Prochowiczanką miały miejsce w sezonie 2013/14 na poziomie III ligi. W Żmigrodzie 2:0 wygrał Piast po bramkach Grzegorza Mazurka i Sebastiana Zagórskiego, natomiast w Prochowicach 1:0 zwyciężyli gospodarze. 

Ciekawostką na temat Prochowiczanki z pewnością może być fakt, że ten zespół nie zaliczył w tym sezonie jeszcze ani jednego remisu i jest jedynym takim zespołem w ligowej stawce obok KS-u Łomnica. Dla naszych kibiców to dobry znak, ponieważ remisów na żmigrodzkim stadionie w ostatnim czasie mieliśmy nadmiar. Do zobaczenia na stadionie!

Piast Żmigród – Prochowiczanka Prochowice

Sobota, 28 października / godz. 15:00 / Stadion Miejski w Żmigrodzie (boisko ze sztuczną nawierzchnią)