JUTRO PUCHAROWE DERBY DOLINY BARYCZY

Już jutro (07.10.2020) o godz. 16:15 zmierzymy się w Sułowie z tamtejszą Baryczą w meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski Okręgu Wrocławskiego. Spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie co najmniej z kilku powodów.

Barycz to rywal dobrze nam znany. Co prawda od wielu lat nie oglądaliśmy ligowych potyczek obu drużyn, lecz z racji zaledwie 24 kilometrów dzielących obie miejscowości, często spotykaliśmy się w ramach sparingów. Ostatni z nich rozegrany latem tego roku na żmigrodzkim stadionie zakończył się gładkim zwycięstwem żmigrodzian 4:0.

Trzeba jednak przyznać, że drużyna z Sułowa przeżywa świetny okres. Klub jest dobrze zarządzany, a jego infrastruktura stale poprawiana. Efektem tego jest zainteresowanie coraz lepszych zawodników grą w klubie walczącym w tym sezonie o awans do IV ligi. Warto tu wspomnieć o byłych zawodnikach Piasta Sebastianie Zagórskim i Mariuszu Niedbale, a także samym szkoleniowcu sułowian, którym jest były asystent Ediego Andradiny – Dominik Piotrowski.

Barycz, jak już wspomnieliśmy celuje w tym sezonie w awans i nie jest to wielką tajemnicą. Podopieczni trenera Piotrowskiego zajmują 3. miejsce w tabeli wrocławskiej klasy okręgowej mając o 2 mecze rozegrane mniej od lidera z Oleśnicy. Barycz nie zwykła w tym sezonie remisować – na 9 meczów 8 wygrała ulegając jedynie WKS-owi Wierzbice.

Tak prezentowała się droga Baryczy do 1/4 finału:

II runda:

Barycz Milicz 2:8 Barycz Sułów

III runda:

Plon Gądkowice 4:7 Barycz Sułów

IV runda:

Barycz Sułów 3:2 Sokół Wielka Lipa

W poprzedniej rundzie sułowianie sprawili niespodziankę i pokonali u siebie IV-ligowego Sokoła Wielka Lipa, co pokazuje, że nie będą oni chłopcami do bicia. Mecz będzie tym bardziej ciekawy z powodu oprawy pirotechnicznej, jaką zapowiadają fanatycy Baryczy na to prestiżowe dla nich spotkanie. Relacja ze zmian w wyniku jak zawsze na naszym facebooku pod postem ze składem na jutrzejszy mecz. Hej Piast!