JUTRO PUCHAROWE DERBY DOLINY BARYCZY

JUTRO PUCHAROWE DERBY DOLINY BARYCZY

Już jutro (07.10.2020) o godz. 16:15 zmierzymy się w Sułowie z tamtejszą Baryczą w meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski Okręgu Wrocławskiego. Spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie co najmniej z kilku powodów.

Barycz to rywal dobrze nam znany. Co prawda od wielu lat nie oglądaliśmy ligowych potyczek obu drużyn, lecz z racji zaledwie 24 kilometrów dzielących obie miejscowości, często spotykaliśmy się w ramach sparingów. Ostatni z nich rozegrany latem tego roku na żmigrodzkim stadionie zakończył się gładkim zwycięstwem żmigrodzian 4:0.

Trzeba jednak przyznać, że drużyna z Sułowa przeżywa świetny okres. Klub jest dobrze zarządzany, a jego infrastruktura stale poprawiana. Efektem tego jest zainteresowanie coraz lepszych zawodników grą w klubie walczącym w tym sezonie o awans do IV ligi. Warto tu wspomnieć o byłych zawodnikach Piasta Sebastianie Zagórskim i Mariuszu Niedbale, a także samym szkoleniowcu sułowian, którym jest były asystent Ediego Andradiny – Dominik Piotrowski.

Barycz, jak już wspomnieliśmy celuje w tym sezonie w awans i nie jest to wielką tajemnicą. Podopieczni trenera Piotrowskiego zajmują 3. miejsce w tabeli wrocławskiej klasy okręgowej mając o 2 mecze rozegrane mniej od lidera z Oleśnicy. Barycz nie zwykła w tym sezonie remisować – na 9 meczów 8 wygrała ulegając jedynie WKS-owi Wierzbice.

Tak prezentowała się droga Baryczy do 1/4 finału:

II runda:

Barycz Milicz 2:8 Barycz Sułów

III runda:

Plon Gądkowice 4:7 Barycz Sułów

IV runda:

Barycz Sułów 3:2 Sokół Wielka Lipa

W poprzedniej rundzie sułowianie sprawili niespodziankę i pokonali u siebie IV-ligowego Sokoła Wielka Lipa, co pokazuje, że nie będą oni chłopcami do bicia. Mecz będzie tym bardziej ciekawy z powodu oprawy pirotechnicznej, jaką zapowiadają fanatycy Baryczy na to prestiżowe dla nich spotkanie. Relacja ze zmian w wyniku jak zawsze na naszym facebooku pod postem ze składem na jutrzejszy mecz. Hej Piast!

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *