JUTRO STARCIE Z GÓRNIKIEM

Chwilowe ochłodzenie nie może być wymówką, aby nie spędzić soboty z Piastem Żmigród. Już jutro (sobota, 20 kwietnia) o godz. 16:00 zagramy na żmigrodzkim stadionie z Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych. Widzimy się na trybunach!

Nasz jutrzejszy rywal odważnie stawia na młodzież i jest liderem z ogromną przewagą w IV-ligowej  klasyfikacji Pro Junior System. W przyszłości może to przynieść wymierne korzyści, ale niestety ten sezon beniaminek z Wałbrzycha może najprawdopodobniej spisać na straty. W tabeli Górnik zajmuje 3. miejsce od końca i do miejsca zapewniającego grę w barażach o utrzymanie traci 9 punktów. Na 24 mecze podopieczni trenera Sebastiana Raciniewskiego wygrali 4 spotkania, w tym 2 z ostatnim w tabeli KS-em Łomnica.

Górnik zdołał jednak w rundzie wiosennej postraszyć chociażby Zenit Międzybórz, z którym do 87. minuty wygrywał u siebie 2:1, by ostatecznie zremisować 2:2 i zapowiada, że nie złożył jeszcze broni w walce o pozostanie na szczeblu IV ligi. Z Zenitem niełatwą przeprawę przed tygodniem miał również nasz zespół, który co ciekawe także w 87. minucie zapewnił sobie w Międzyborzu zwycięstwo za sprawą Dmytro Yefimenki, który w przebojowy sposób wszedł do szatni Piasta.

W rundzie jesiennej w Wałbrzychu lepszy okazał się Piast. Pomimo wielu okazji w tym spotkaniu padła tylko jedna bramka, a zdobył ją w doliczonym czasie gry pierwszej połowy z rzutu karnego Błażej Chouwer. Liczymy, że jutro uda się więcej razy trafić do siatki rywala i zaliczyć czwarty mecz z rzędu bez porażki.

Czekamy na was przy Sportowej 13!

Piast Żmigród – Górnik Nowe Miasto Wałbrzych

sobota, 20 kwietnia / godz. 16:00 / Stadion Miejski w Żmigrodzie