JUTRO STARCIE Z ROW RYBNIK

JUTRO STARCIE Z ROW RYBNIK

Wygrana 6:0 w rundzie jesiennej to najokazalsze zwycięstwo Piasta w tym sezonie. Wiosną nie oczekujemy aż tylu bramek, ale zadowolimy się jedynie przywiezienia niezwykle cennych 3 punktów do Żmigrodu.

ROW to bezpośredni rywal żmigrodzian w walce o utrzymanie. Na ten moment drużyna z województwa śląskiego traci do nas 3 oczka i jest pierwszą drużyną zagrożoną spadkiem. Warto jednak nadmienić, że podopieczni Dariusza Widawskiego, który w tym tygodniu po raz drugi w karierze objął zespół z Rybnika, mają o jeden mecz rozegrany mniej. O wiele gorszy od naszego jest natomiast bilans bramkowy rybniczan, który wynosi 39:60, a do jego pogorszenia solidnie przyczynili się zawodnicy Piasta.

31 października Piast rozbił u siebie ROW 6:0. Bramki dla drużyny z Grodu Smoka strzelali wtedy Daniel Stanclik, Eryk Moryson, Grzegorz Mazurek, a hattrickiem popisał się Szymon Sołtyński.

Forma naszego jutrzejszego oponenta delikatnie mówiąc pozostawia wiele do życzenia. ROW nie wygrał w lidze od 9 meczów i na pewno będzie zmotywowany, by przerwać złą passę tym bardziej, że przegrana z Piastem może znacznie oddalić rybniczan od utrzymania.

Najlepszym strzelcem ROW-u w tym sezonie jest utalentowany 18-latek, Jakub Kuczera.

W spotkaniu z ROW-em trener Marcin Foltyn nie będzie mógł liczyć na kontuzjowanego Mateusza Ogrodowskiego, który dodatkowo pauzuje za żółte kartki. 

Link do transmisji z meczu:

www.polsport.live

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *