JUTRO W GORZOWIE STARCIE SĄSIADÓW W TABELI

W 25. ligowej kolejce, Piast Żmigród uda się do Gorzowa na mecz z tamtejszą Wartą. Będzie to mecz z gatunku tych “o sześć punktów”.

Warta w tej rundzie na zmianę wygrywa i przegrywa. Drużyna z województwa lubuskiego przegrała wiosną 3 spotkania (z Górnikiem II Zabrze, Ruchem Chorzów i MKS Kluczbork), natomiast wygrała dwukrotnie (z Polonia-Stal Świdnica i Foto-Higieną Gać). Mecze z udziałem Warty niewątpliwie dostarczają ostatnio emocji. Warciarze byli bliscy sprawienia sensacji i pokonania u siebie lidera z Chorzowa, tracąc 2 bramki w doliczonym czasie gry. Z kolei przed tygodniem jedyną bramkę w meczu z MKS Kluczbork stracili już w 8. sekundzie meczu!

W 23 spotkaniach gorzowianie zdobyli 24 punkty, a więc oczko więcej niż Piast. Mają natomiast gorszy bilans bramkowy (bilans Piasta 35:39, bilans Warty 23:39). Ostatni pojedynek obu drużyn to mecz 29 sierpnia ubiegłego roku. Górą była wtedy Warta, pokonując Piasta 2:1. Bramkę dla żmigrodzian strzelił w tym spotkaniu Marcin Gołębiowski.

Tradycyjnie analizujemy również najlepszych strzelców naszego rywala. W tym sezonie ewidentnym liderem ofensywy Warty jest Paweł Posmyk, który zdobył w bieżących rozgrywkach 9 bramek. Drugi w klasyfikacji strzelców Warty jest Dominik Siwiński z 4 trafieniami na koncie. Zestawienie strzelców Warty jest dosyć ubogie, gdyż obok Polonii-Stal Świdnica jest to najmniej bramkostrzelna drużyna w naszej lidze.

Miejmy nadzieję, że bilans ten nie ulegnie poprawie w dniu jutrzejszym i po meczu w Gorzowie oddalimy się od strefy spadkowej. Początek spotkania o godz. 15:00.

Link do transmisji:

www.wartagorzow.ppv-stream.pl