JUŻ JUTRO MECZ Z WARTĄ

Przed Piastem kolejny mecz ważny dla układu sił w dolnej części tabeli III ligi, gr. 3. W sobotę 2 kwietnia zmierzymy się przed własną publicznością z Wartą Gorzów Wielkopolski.

Nasz sobotni rywal plasuje się na 16. miejscu w tabeli, posiadając na koncie 18 punktów. Gorzowianie, którzy na ten moment otwierają strefę spadkową, w 21 meczach 4 razy wygrywali, 5-krotnie przegrywali i aż 11 razy schodzili z boiska pokonani. Podopieczni trenera Mateusza Konefała będą mieli w nogach środowy mecz 1/8 finału lubuskiego Pucharu Polski, gdzie zmierzyli się z występującą w klasie okręgowej Różą Różanki. Warciarze nie pozostawili rywalowi złudzeń i wygrali pewnie 5:0. Miejmy nadzieję, że było to ostatnie zwycięstwo Warty w tym tygodniu…

Trzeba przyznać, że gorzowianie nie zaczęli rundy wiosennej w najgorszym stylu. Na inaugurację wiosny pokonali oni w wyjazdowym spotkaniu Polonię Bytom 4:2, zaliczając nieprawdopodobny “comeback” z wyniku 0:2. W następnych dwóch kolejkach piłkarze Warty inkasowali po punkcie, remisując kolejno z Odrą Wodzisław (1:1) oraz Miedzią II Legnica (2:2). Co ciekawe we wszystkich meczach to warciarze jako pierwsi tracili bramkę.

Piłkarzy Warty próżno szukać na czele listy strzelców tego sezonu. Najlepszym zawodnikiem pod względem trafień w Warcie jest Paweł Krauz z 5 bramkami. Za nim plasują się natomiast z 3 bramkami Orest Tkachuk i Paweł Posmyk – jeden z najlepszych zawodników w historii Warty, który zimą przeniósł się do Lubuszanina Drezdenko już jako trener.

Sobotni mecz będzie powrotem do Żmigrodu dla zawodnika, który jeszcze w rundzie jesiennej reprezentował barwy Piasta, a mowa tu o Mateuszu Ogrodowskim. Rosły obrońca regularnie gra w pierwszym składzie Warty, a więc z dużą dozą prawdopodobieństwa ujrzymy go na boisku.

Ostatnie starcie Piasta z Wartą to spotkanie rozegrane 28 sierpnia ubiegłego roku w Gorzowie. I tym razem Warta pokazała, że potrafi grać do końca. Na 2 trafienia Kacpra Głowieńkowskiego  z pierwszej połowy, dubletem w końcowych minutach meczu odpowiedział Paweł Posmyk, ustalając ostatecznie wynik meczu na 2:2.

Piast Żmigród – Warta Gorzów Wielkopolski

Sobota, 2 kwietnia / 16:00 / Stadion OSiR w Żmigrodzie