JUŻ JUTRO REZERWY GÓRNIKA ZAGOSZCZĄ W ŻMIGRODZIE

Piast Żmigród w 22. kolejce III ligi podejmie u siebie Górnika II Zabrze. We wrześniu na Śląsku górą byli żmigrodzianie, jak będzie tym razem?

Nasz sobotni rywal rundę zaczął z przytupem – 2 wygrane (1:0 z Wartą Gorzów i 3:0 z MKS Kluczbork przed tygodniem) pozwoliły Górnikowi wskoczyć do górnej połówki tabeli po niespecjalnie udanej jesieni. Zabrzanie zajmują w tym momencie 9. miejsce z dorobkiem 27 punktów i bilansem bramkowym 36:30.

Najlepszym strzelcem „Żaboli” w tej kampanii jest Bartłomiej Korbecki. 19-latek ma na koncie 8 bramek, a więc tyle samo, co najlepszy snajper Piasta, Daniel Stanclik. Tuż za Korbeckim z 6 bramkami w tym sezonie plasuje się również 19- letni Marko Zawada. Wiek najlepszych strzelców Górnika nie jest przypadkowy. Jak przystało na rezerwy ekstraklasowego klubu, w Zabrzu stawiają na młodych i tę „młodą krew” będzie trzeba w sobotę powstrzymać, by sięgnąć po pierwsze zwycięstwo tej rundy.

Ostatnie spotkanie obu drużyn odbyło się 12 sierpnia ubiegłego roku. 3 punkty zgarnął wtedy Piast po wygranej 3:1, a bramki dla „Dumy Doliny Baryczy” zdobyli Daniel Stanclik, Szymon Sołtyński oraz Kamil Sosna. Honorowego gola dla zabrzan strzelił pięknym uderzeniem z rzutu wolnego Ishmael Baidoo. Ghańczyk w spotkaniu rewanżowym nie zagrozi jednak bramce Józefa Burty, gdyż zimą przeniósł się on na zasadzie wypożyczenia do rodzimego klubu naszego bramkarza – Pogoni Siedlce.

Pierwszy gwizdek sędziego w sobotę (20 marca) o godz. 15:00. Transmisję ze spotkania w systemie Pay-Per-View przeprowadzi Telewizja Wzgórz Trzebnickich.

Link do transmisji:

https://www.telewizjawzgorztrzebnickich.pl/?fbclid=IwAR1b9M21wN5TY9gLShsCdMB7uy18dGztGk3I5Ka5QWMAIupoWgtHlKYYO2A