KAMIL SOCHA ODCHODZI Z PIASTA

Kończy się trzecia już przygoda trenera Kamila Sochy z Piastem Żmigród. Dotychczasowy szkoleniowiec Piasta związał się 2,5-letnim kontraktem z występującym w II lidze GKS-em Bełchatów. W 2 ostatnich meczach w tym roku naszego dotychczasowego szkoleniowca zastąpi jego asystent Mateusz Żytko.

Socha trafił do Żmigrodu 20 września tego roku z misją wyciągnięcia klubu ze strefy spadkowej, która powiodła się już po kilku spotkaniach. Pod wodzą 50-letniego szkoleniowca ze Skierniewic żmigrodzianie wygrali 4 z 7 rozegranych meczów ligowych i na ten moment zajmują 13. miejsce w tabeli z jednym zaległym spotkaniem do rozegrania. Zespół został poukładany taktycznie i odbudowany mentalnie, co pozwala wierzyć kibicom i zawodnikom w końcowy sukces.

Tym, co zadecydowało o przenosinach do Bełchatowa były przede wszystkim względy rodzinne. Bełchatów jest oddalony zaledwie o 100 kilometrów od Skierniewic, co pozwoli trenerowi dużo częściej przebywać z najbliższymi. Tak Kamil Socha podsumował swoje przenosiny w rozmowie z naszymi mediami klubowymi:

Dziękuję kibicom Piasta oraz zarządowi za ogromne wsparcie, jakie tu otrzymałem. Mam nadzieję, że wszyscy zrozumieją moją decyzję kierowaną przede wszystkim odległością Bełchatowa od mojego domu rodzinnego. Ze swojej strony mogę z całkowitą pewnością powiedzieć, że warto wierzyć w ten klub i w tych chłopaków i jestem przekonany w utrzymanie Piasta w tym sezonie. Boczne boisko ze sztuczną nawierzchnią, którego budowa ruszy w następnym roku sprawi, że ten klub czeka jeszcze wiele dobrych chwil i możemy być spokojni o rozwój żmigrodzkiej młodzieży w przyszłości. Od dawna powtarzam, że Piast musi istnieć na piłkarskiej mapie Dolnego Śląska i jest drużyną, z której przykład mogą brać inne zespoły nawet z wyższych lig.

Celem jaki kierownictwo klubu z Bełchatowa wyznaczyło nowemu trenerowi jest przede wszystkim utrzymanie zespołu w II lidze, co wydaje się być niezwykle trudnym wyzwaniem. Na ten moment GKS, który sezon rozpoczynał z 4 ujemnymi punktami za zaległości finansowe, zajmuje w tabeli 16. miejsce tracąc do Pogoni Siedlce, która zajmuje pierwsze bezpieczne miejsce nad strefą spadkową 7 oczek.

Dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia Trenerze!