KAPITAN ODSUNIĘTY OD ZESPOŁU

Piast Żmigród rozegra dziś kolejny mecz bieżącego sezonu w III lidze. Żmigrodzianie na wyjeździe będą rywalizować ze Stalą Brzeg. Spotkanie to rozpocznie się punktualnie o godz. 15.00. Tymczasem mamy bardzo świeże wieści z “szatni” Piasta Żmigród. Autokar z reprezentantami Żmigrodu już wyruszył w drogę, której celem jest zdobycie kompletu punktów. Jak się okazało w kadrze trenera Grzegorza Podstawka w ostatnim czasie zrobiło się spore “zamieszanie”, którego głównym aktorem był kapitan drużyny Kamil Pilarski (na zdjęciu). W efekcie Zarząd klubu po konsultacji ze sztabem szkoleniowym, podjęli decyzję o zawieszeniu popularnego “Pilara”.

Nie ukrywam, że była to dla nas bardzo trudna decyzja, gdyż Kamil jest kapitanem i motorem napędowym drużyny. Jednak chciałbym podkreślić fakt, że każdy z zawodników ma swoje zadania, które stara się zrealizować. Nie możemy pozwolić na bezmyślne zachowania piłkarzy, które później skutkują karami finansowymi nakładanymi na klub. W przypadku Kamila tych kar finansowych w bieżącym sezonie było już zdecydowanie za dużo. Miarka się przybrała i musieliśmy podjąć taką decyzję. Jesteśmy świadomi, że tracimy wartościowe ogniowo drużyny, ale są też inni zawodnicy w kadrze, którzy zgodnie z duchem fair play zastąpią Kamila – wyznał Prezes Piasta Żmigród Rafał Zagórski.

– Pochwalam decyzję Zarządu. Kamil jest wartościowym zawodnikiem, ale musi trochę ochłonąć. Myślę, że ten odpoczynek od presji meczowej da mu dużo korzyści psychicznej przede wszystkim. Ja jestem zwolennikiem gry fair play – krótko ocenił całą sytuację trener Piasta Grzegorz Podstawek.

Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że popularny “Pilar” najprawdopodobniej został odsunięty od kadry trenera Grzegorza Podstawka do końca bieżącego miesiąca.