KARKONOSZE ZAWITAJĄ W ŻMIGRODZIE

Wkraczamy w decydującą fazę sezonu. Już jutro żmigrodzian czeka niezwykle ważne spotkanie, w którym podejmą oni zespół Karkonoszy Jelenia Góra. Ewentualna wygrana Piasta będzie skutkować powrotem naszej drużyny “nad kreskę”, natomiast dla jeleniogórzan oznaczać będzie już praktycznie pewną relegację.

Przed tygodniem zespół z Grodu Smoka dobrze zaprezentował się na tle wrocławskiej Ślęzy, która nie była łatwym rywalem, co potwierdza wygrana zespołu Grzegorza Kowalskiego w rozegranym w środę półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski, w którym to Ślęza rozgromiła lidera naszej ligi, Zagłębie II Lubin aż 4:0. Teraz pora pokazać się z dobrej strony przed własną publicznością, co utrudnią nam niestety absencje spowodowane żółtymi kartkami…

Najtrudniejszym zadaniem będzie skompletowanie formacji obronnej. Po kartkach otrzymanych we Wrocławiu, nie zobaczymy jutro na boisku Tobiasza Jarczaka oraz Michała Koźlika. Pod znakiem zapytania stoi również występ leczącego uraz mięśnia dwugłowego Mateusza Żytko.

Nasz jutrzejszy rywal w ostatnich 3 meczach może pochwalić się 2 wygranymi. Zwycięstwa z LKS-em Goczałkowice Zdrój i przed tygodniem z Górnikiem II Zabrze (oba po 1:0) przedzieliła wyjazdowa porażka z Cariną Gubin (0:2). Beniaminek rozgrywek nadal zajmuje jednak przedostatnie miejsce w tabeli z 27 punktami na koncie i bilansem bramkowym 34:57. Szanse na utrzymanie są więc już tylko iluzoryczne, lecz zespół Karkonoszy deklaruje walkę do samego końca.

W ekipie z Jeleniej Góry najlepszym strzelcem jest 23-letni Mateusz Baszak z 8 trafieniami. Za nim z 5 bramkami na koncie plasuje się Mateusz Czerwiński, a podium zamyka z dorobkiem 4 bramek, były zawodnik Ślęzy Wrocław, Paweł Niemienionek.

W rundzie jesiennej z Karkonoszami zmierzyliśmy się 16 października ubiegłego roku. Lepszy okazał się wtedy Piast, pokonując jeleniogórzan na ich terenie 1:0 po bramce Daniela Stanclika z końcówki pierwszej połowy. Nie mielibyśmy nic przeciwko, aby wynik ten powtórzyć w sobotę.

Spotkanie będzie transmitowane za pośrednictwem Telewizji Wzgórz Trzebnickich. Zachęcamy do wykupienia transmisji tych, którzy nie będą mogli dopingować naszych z trybun. Pierwszy gwizdek o godz. 17:30.

Piast Żmigród – Karkonosze Jelenia Góra

Sobota, 21 maja / godz. 17:30 / Stadion Miejski w Żmigrodzie