KARNE MOGŁY DAĆ ZWYCIĘSTWO

KARNE MOGŁY DAĆ ZWYCIĘSTWO

Tylko 1 punkt podnieśli z boiska żmigrodzianie po meczu 27 kolejki III ligi gr. 3 z Foto- Higieną Gać. Piast miał w tym meczu 2 rzuty karne, lecz swoją jedenastkę wykorzystał tylko Oskar Trzepacz.

Do spotkania z Foto-Higieną, Piast przystępował bez lewego obrońcy, Oskara Majbrody. Pod jego nieobecność na lewą flankę został przesunięty Błażej Chouwer, a na prawej obronie wystąpił Kamil Banaczek.

W pierwszej połowie dużo więcej posiadania piłki miał Piast, lecz nie przekuło się to na wiele sytuacji bramkowych. Najlepszą z nich miał Szymon Sołtyński, lecz jego strzał z bliskiej odległości obronił golkiper gości.

Druga połowa rozpoczęła się dla żmigrodzian fatalnie. W 52. minucie spotkania, uderzenie Marcina Przybylskiego odbiło się od Jakuba Trojanowskiego i wpadło po rykoszecie do bramki Piasta.

Na 15 minut przed końcem regulaminowego czasu gry, Piast stanął przed szansą na wyrównanie. W polu karnym gacian faulowany był Daniel Stanclik i sam zdecydował się na egzekwowanie jedenastki. Niestety Michał Bodys wyczuł jego intencje i obronił strzał posłany blisko lewego słupka bramki. W tym przypadku spełnił się przesąd o niewykonywaniu rzutu karnego przez samego faulowanego.

3 minuty później szczęście uśmiechnęło się do żmigrodzian kolejny raz i sędzia po raz drugi podyktował rzut karny. Tym razem do piłki podszedł Oskar Trzepacz i wykorzystał jedenastkę. Później wynik meczu nie uległ już zmianie i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Piast Żmigród – Foto-Higiena Gać 1:1 (0:0)

Bramki: 79′ Trzepacz (k.) – 52′ Przybylski

Żółte kartki dla Piasta: Jarczak, Sołtyński x2

Skład Piasta: Burta – Banaczek, Ogrodowski, Trojanowski, Chouwer, Gołębiowski, Kohut (60′ Kępczyński), Sołtyński, Miziniak (60′ Trzepacz), Jarczak, Stanclik

Rezerwowi: Korytkowski, Kępczyński, Trzepacz, Krawczyszyn, Wiktorowicz, Szymański, Kuboń

Share this post