KARNE PRZESĄDZIŁY O WYNIKU

Piast Żmigród uległ u siebie Stali Brzeg w spotkaniu 35. kolejki III ligi. Mecz obfitował w sytuacje bramkowe dla obu drużyn, a o wyniku przeważyły rzuty karne. Stal swoją jedenastkę wykorzystała – Piast niestety nie.

W 12. minucie meczu w polu karnym Stali, wychodzącego na dogodną pozycję strzelecką faulował bramkarz przyjezdnych, Amin Stitou, a sędzia Jakub Tekieli wskazał na jedenasty metr. Stitou wykorzystał szybką okazję na rehabilitację i obronił rzut karny wykonywany przez Oskara Majbrodę. W 27. minucie spotkania potężnym uderzeniem popisał się Karol Danielik, a przed utratą bramki uratowała żmigrodzian poprzeczka. Końcowe minuty pierwszej części spotkania nie przyniosły wielu sytuacji bramkowych, prócz strzału Daniela Stanclika na kwadrans przed zejściem obu drużyn do szatni.

O ile w pierwszej części gry to żmigrodzianie byli konkretniejsi, o tyle obraz gry zmienił się po zmianie stron. Stal częściej dochodziła do sytuacji bramkowych i dłużej utrzymywała się przy piłce. W 71. minucie meczu, Dominika Bronisławskiego w polu karnym faulował Kamil Banaczek, a sędzia podyktował drugi w tym spotkaniu rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnie zamienił jedenastkę na gola dla drużyny gości. Po zmianie rezultatu podopieczni Arkadiusza Batora nie zwolnili tempa i kilkukrotnie zagrozili naszej bramce, lecz na posterunku był za każdym razem znajdujący się ostatnio w fenomenalnej formie Józef Burta. Piast walczył do końca, lecz bezskutecznie. Tuż przed końcowym gwizdkiem w pole karne dośrodkowywał Miziniak, lecz piłka w podbramkowym zamieszaniu nie znalazła ostatecznie drogi do bramki.

Teraz piłkarzy trenera Foltyna czeka tygodniowa przerwa na pozbieranie myśli i przeanalizowanie gry przed dwoma ostatnimi meczami o być albo nie być Piasta w III lidze. Nie bez znaczenia będą również wyniki bezpośrednich rywali naszej drużyny w walce o utrzymanie.

Kolejny mecz zagramy również u siebie. W sobotę 12 czerwca o godz. 17:00 na żmigrodzkim stadionie podejmiemy Gwarka Tarnowskie Góry.

Piast Żmigród – Stal Brzeg 0:1 (0:0)

Bramka: 71′ Bronisławski (k.)

Żółte kartki: Kępczyński – Stitou, Niewieściuk, Danielik, Bator (poza boiskiem)

Skład Piasta: Burta, Majbroda, Trojanowski, Szymański, Chouwer (78′ Kohut), Sołtyński (63′ Miziniak), Kępczyński (46′ Banaczek), Jarczak, Gołębiowski, Trzepacz(46′ Łuczak), Stanclik (56′ Kuboń)

Sędziował: Jakub Tekieli