KIERUNEK: WAŁBRZYCH

Kolejny beniaminek sprawdzi formę Piasta. Już dziś (sobota, 23 września) żmigrodzianie udadzą się do Wałbrzycha na mecz z tamtejszym Górnikiem Nowe Miasto. Początek spotkania o godz. 16:00.

Zespół z Wałbrzycha to najmłodszy klub w stawce IV ligi dolnośląskiej. Powstał on w 2004 roku i rozpoczął swoje zmagania ligowe od wałbrzyskiej klasy “B”. Po 13 latach istnienia przyszła pora na awans na wyższy poziom rozgrywkowy, na którym Górnik spędził kolejne 5 sezonów. W klasie “A” wałbrzyszanie nie zagrzali miejsca zbyt długo, bo już w pierwszym sezonie wywalczyli awans do klasy okręgowej, gdzie również po jednej kampanii zdobyli historyczny awans do IV ligi. Tym razem pomogło im nieco szczęścia, ponieważ pierwszy w tabeli Zdrój Jedlina Zdrój zrezygnował z możliwości grania na szczeblu wojewódzkim, co umożliwiło awans drugiemu w tabeli Górnikowi.

Podopieczni trenera Wojciecha Błażyńskiego zajmują aktualnie ostatnie “bezpieczne” miejsce, o ile można tak nazwać pozycję uprawniającą do gry w barażu o utrzymanie w IV lidze. Jak dotąd wałbrzyszanie uzbierali 7 punktów, na które złożyły się 2 wygrane, 1 remis i 4 porażki. Drużyny, z którymi beniaminek zdołał wywalczyć komplet punktów to także beniaminkowie, a mianowicie Iskra Księginice i KS Łomnica (z oboma zespołami wygrana 2:1), natomiast przed tygodniem nasz dzisiejszy rywal podzielił się punktami z BKS-em Bolesławiec po bezbramkowym remisie.

W sezonie 2023/24 tylko Oliwier Łabiak zdobył dla Górnika więcej niż 1 bramkę. Poniżej pełna klasyfikacja strzelców tego zespołu:

  • Oliwier Łabiak – 2
  • Piotr Jankowski – 1
  • Sebastian Francus -1
  • Alex Szymski – 1
  • Adrian Gębski – 1

 

Przed Piastem kontynuacja serii 4 meczów z beniaminkami, którą rozpoczęliśmy przed tygodniem meczem z Zenitem Międzbórz. Życzylibyśmy sobie kompletu 9 punktów w najbliższych 3 spotkaniach i z wiarą w pozynienie pierwszego kroku do takiego bilansu udamy się na mecz z Górnikiem Nowe Miasto. Bądźcie z nami!

Transmisja spotkania dostępna będzie na youtubowym kanale Sportowy Wałbrzych TV:

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych – Piast Żmigród

sobota, 23 września / godz. 16:00 / Wałbrzych