“KINIU” NAGRODZONY NA GALI SPORTU!

Minionej soboty odbyła się Żmigrodzka Gala Sportu. Jak się okazało jednym z  tegorocznych laureatów został utalentowany zawodnik Piasta Żmigród Krzysztof Wiktorowicz.

O gronie laureatów decydowała Kapituła w składzie: Stanisław Chorążyczewski, Mirosław Gordzicz, Ireneusz Pyczak, Aleksander Wroński, Grzegorz Paryna i Grzegorz Piaskowski. Jak się okazało w 6 kategoriach przyznano 9 statuetek oraz nagrody finansowe pozyskane od lokalnych przedsiębiorców, czy osób prywatnych. Jak się okazało Piast Żmigród otrzymał jedna z nagród indywidualnych. Mianowice wychowanek żmigrodzkiego klubu Krzysztof Wiktorowicz razem z utalentowaną lekkoatletką Weroniką Bielak zwyciężyli kategorii Żmigrodzka Nadzieja Sportowa. Przypomnijmy, że 15-letni piłkarz Piasta w minionym roku kalendarzowym zadebiutował w  rozgrywkach seniorskiej III ligi (grupy 3). O tym debiucie rozpisywały się nie tylko media dolnośląskie, ale i ogólnopolskie. W styczniu Krzysztof Wiktorowicz był na testowym meczu w  SMS Łódź, a dwa tygodnie temu szkoleniowiec Kamil Socha oficjalnie dołączył młodego zawodnika do kadry seniorskiej. Krzysztofowi gratulujemy tego wyróżnienia i życzymy zdrowia oraz dalszego rozwoju piłkarskiego!
Obecny na Balu Prezes Piasta Żmigród Rafał Zagórski wraz z członkami Zarządu: Ryszardem Płoskonką, Andrzejem Zagórskim, Zbigniewem Pogodą i Henrykiem Kłosem zostali mile zaskoczeni przez innego laureata. Mianowice w kategorii Turystyka i Sport zwyciężyli: Patryk Januszkiewicz oraz Zbigniew Ziober. Ten drugi specjalizuje się w biegach z przeszkodami, a w minionym roku zaliczył Mistrzostwa Europy w Holandii i Mistrzostwa Świata w Kanadzie. W realizacji tego celu biegaczowi pomógł m.in. Piasta Żmigród za co sam zawodnik z gracją podziękował. Tak więc trzymamy kciuku “Zibo” za realizację kolejnych wyzwań sportowych!