KOLEJNI PIŁKARZE WYPOŻYCZENI DO PIASTA

Szeregi ekipy z Grodu Smoka zasili dwóch kolejnych zawodników. Za zasadzie wypożyczenia do końca czerwca do Piasta dołączają Wiktor Mosur i Mateusz Gajda.

Wiktor Mosur występuje na pozycji skrzydłowego i posiada status młodzieżowca. Pierwsze kroki stawiał W FC Wrocław Academy, skąd trafił do gdańskiej Lechii, gdzie występował w Centralnej Lidze Juniorów oraz IV-ligowych rezerwach. 18-latek znad Bałtyku przed rundą jesienną został wypożyczony do Ruchu Chorzów, a teraz na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Lechii trafia do Piasta.

Mateusz Gajda w kwietniu skończy 20 lat, a więc również posiada jeszcze status młodzieżowca. Pochodzący z Katowic piłkarz może występować na pozycji środkowego obrońcy oraz pomocnika. Do gry głową predysponuje go nieprzeciętny wzrost (194 cm). Z UKS-u Szopienice, którego jest wychowankiem w 2019 roku przeniósł się do Śląska Świętochłowice, a stamtąd z kolei do II-ligowego Hutnika Kraków, w którym przez ostatni rok wystąpił w 13 spotkaniach ligowych. Do Żmigrodu Gajda przenosi się na zasadzie wypożyczenia z Górnika Polkowice.

Obu zawodników poprosiliśmy o krótki komentarz na temat ich dotychczasowej kariery i pierwszych wrażeń z nowego klubu:

Wiktor Mosur:

Jestem wychowankiem FC Wrocław Academy. Grałem tam przez 7 lat na pozycji prawego, bądź lewego skrzydłowego, następnie moim klubem była Lechia Gdańsk, w której występowałem w CLJ U18 oraz czwartoligowych rezerwach. Po 3 latach trafiłem do Ruchu Chorzów, w którym byłem pół roku i rozgrywałem mecze w drużynach juniorskich. Bardzo podoba mi się w Piaście. Treningi oraz podejście każdego jest na bardzo wysokim poziomie, atmosfera w szatni jest bardzo dobra i wszyscy się wzajemnie dogadujemy. Dużo rozmawiamy na tematy stricte piłkarskie i o tym, co moglibyśmy poprawić w naszej grze. Jestem pewny, że w Piaście bardzo dobrze się rozwinę i wspólnie z drużyną będziemy realizować obrane cele oraz wygrywać mecze.

Mateusz Gajda:

Swoją przygodę z piłką zacząłem w małym klubie w Katowicach. Nazywa się UKS Szopienice i stamtąd też pochodzę. W wieku 17 lat trafiłem do IV-ligowego Śląska Świętochłowice, skąd po półtora roku przeniosłem się do Hutnika Kraków, a teraz na półroczne wypożyczenie do Piasta z Górnika Polkowice. Jeśli chodzi o klub to jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony. Wszystko jest poukładane i na dobrym poziomie. Szatnia przyjęła mnie bardzo dobrze, każdy jest chętny do pomocy i zawsze mogę na każdego liczyć. Przychodząc tutaj chciałbym pomóc drużynie zająć jak najwyższe miejsce w lidze, a co za tym idzie sam jak najbardziej się rozwinąć i zdobyć jak największe doświadczenie.

Panowie, życzymy wam samych udanych występów w koszulce Piasta!