KOMPLET PUNKTÓW PIASTA. TYLKO “GOŁĄBKA” ŻAL

W rozegranym meczu 25 kolejki bieżącego sezonu III ligi Piast Żmigród wygrał z Unią Turza Sląska 2-1. Niestety widowisko piłkarskie zepsuli w tym dniu… sędziowie, którzy nie potrafili zapanować nad emocjami piłkarzy. W efekcie Patryk Gołębiewski (na zdjęciu) z poważną kontuzją został przetransportowany do szpitala.

W kadrze Piasta na to spotkanie zabrakło pauzującego za żółte kartki Piotra Niewieściuka. Pierwsza połowa meczu upłynęła w towarzystwie walki w środkowej strefie boiska, ale nie zabrakło też sytuacji strzeleckich. Ze strony turzan bramkarza gospodarzy strzałami z dystansu próbowali pokonać Dariusz Pawlusiński i Dawid Hanzel. Z kolei żmigrodzianie odpowiadali strzałami Patryka Bobkiewicza, Krystiana Jajko, czy Eryka Morysona. W każdej w wymienionych prób do zdobycia goli brakowało precyzji. W 38 minucie zawodnik Unii w walce o piłkę sfaulował Patryka Gołębiewskiego. Niestety arbiter nie zauważył przewinienia, a uraz zawodnika okazał się na tyle poważny, że popularny “Gołąbek” został przetransportowany do szpitala. Kontuzja stawu skokowego wyklucza już tego zawodnika z gry w bieżącym sezonie. W 43 minucie gry licznie zgromadzona widownia doczekała się pierwszego gola w tym meczu. Krystian Jajko został sfaulowany w polu karnym rywala, arbiter odgwizdał bez wahania “jedenastkę”, którą na gola zamienił Damian Celuch. Tym samy “Celi” zdobył już 13 bramkę w bieżącym sezonie. W 70 minucie gry gospodarze podwyższyli rezultat meczu. Dokładnym, prostopadłym zagraniem do Grzegorza Mazurka popisał się Karol Stachowiak. Po chwili popularny “Mazi” znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Unii i pewnie posłał futbolówkę do “siatki” przyjezdnych. W 78 minucie spotkania przyjezdni zdobyli gola, ale arbiter odgwizdał spalonego. Ostatnie minuty tego spotkania nie przypominały już meczu piłkarskiego, a wszystko za sprawą brutalnej gry turzan. W doliczonym czasie gry Dawid Hanzel zdobył jeszcze gola kontaktowego i ostatecznie Piast wygrał z Unią 2-1. Niestety strzelec gola dla turzan schodząc z boiska wykazał się istną głupotą, niszcząc drzwi wejściowe do budynku klubowego Piasta.

Piast Żmigród – Unia Turza Śląska        2-1(1-0)