KOŃCZYMY PRZYGODĘ Z PUCHAREM

Emocji do samego końca nie brakowało, lecz to rezerwy Miedzi Legnica okazały się lepsze w półfinale dolnośląskiego Pucharu Polski i w wielkim finale zmierzą się z Polonią-Stalą Świdnica.

W spotkanie lepiej weszli żmigrodzianie, którzy w 13. minucie objęli prowadzenie po strzale głową Patryka Szymańskiego. Goście jednak szybko odpowiedzieli i to ze zdwojoną siłą. Najpierw w 20. minucie wyrównał Szymon Zalewski, a 7 minut później kontrę Miedzianki wykończył Emmanuel Agbor. Kiedy wydawało się, że na przerwę schodzić będziemy z niekorzystnym wynikiem, sprawy w swoje ręce wziął Tomasz Dyr, który uderzeniem z dystansu przelobował będącego tego dnia w słabej dyspozycji Alana Madalińskiego.

W drugiej części spotkania oba zespoły miały swoje szanse na przeciągnięcie szali zwycięstwa na swoją stronę, ale to legniczanie byli skuteczniejsi i w 73. minucie meczu zdobyli bramkę na wagę zwycięstwa za sprawą Mariusza Sławka.

Teraz podopieczni Marcina Foltyna mogą w pełni skupić się na lidze. Już w tę sobotę (22 kwietnia) o godz. 17:00 zmierzymy się na własnym stadionie z Bielawianką Bielawa.

Piast Żmigród – Miedź II Legnica 2:3 (2:2)

Bramki: 13′ Szymański, 45′ Dyr – 20′ Zalewski, 27′ Agbor, 73′ Sławek

Żółte kartki: Chouwer, Jarczak

Skład Piasta: Korytkowski – Chouwer, Żytko, Juwa, Maksymenko, Majbroda, Jarczak (59′ Sztylka), Szymański, Sołtyński (78′ Antochów), Dyr (70′ Łukaszewski), Gołębiowski

Rezerwowi: Zabielski, Krawczyszyn, Sztylka, Łukaszewski, Antochów, Zender, Błoński, Bury, Kupczyk