KONTYNUOWAĆ MARSZ W GÓRĘ TABELI – DZIŚ MECZ ZE STALĄ!

Po dwóch zwycięstwach z rzędu pora na sprawdzian formy z rywalem, z którym mecze zawsze były ciekawe dla naszych kibiców. Już dziś o godz. 14:00 na stadionie w Brzegu Piast zmierzy się z tamtejszą Stalą.

Nasz dzisiejszy rywal w tabeli III ligi gr. 3 zajmuje 11. miejsce z dorobkiem 16 punktów i bilansem bramkowym 18:20. Żmigrodzian od Stali dzielą jednak tylko 2 punkty, zatem zwycięzca starcia w Brzegu będzie wyżej w tabeli przynajmniej przez kolejny tydzień. Stal na 8 ostatnich meczów przegrała aż 6, ale wygrana sprzed tygodnia (1:0 z Karkonoszami Jelenia Góra) pozwala kibicom z opolszczyzny mieć nadzieję na odbicie się od dna. Co ciekawe od miesiąca w meczach drużyny prowadzonej przez trenera Marcina Nowackiego pada taki sam wynik – 1:0. Liczymy na to, iż dziś w Brzegu będziemy oglądać mimo wszystko więcej bramek niż jedną.

Skoro wspomnieliśmy już nazwisko trenera Stali, to trzeba wspomnieć, że na tym stanowisku doszło w październiku do zmiany. 3 tygodnie temu Arkadiusza Batora zamieniono na Marcina Nowackiego. Bilans nowego szkoleniowca Stali to 3/6 zdobytych punktów i mamy nadzieję, że nie polepszy się on po kolejnej serii spotkań. Najlepszym strzelcem brzeżan w obecnych rozgrywkach jest Michał Sypek, który ma na koncie 7 bramek, a więc tyle samo co nasz najskuteczniejszy snajper Daniel Stanclik. Po Sypku jednak w Stali długo, długo nic…

Bilans dotychczasowych spotkań Piasta ze Stalą jest delikatnie korzystny dla żmigrodzian – 4 zwycięstwa Piasta, 2 remisy i 3 zwycięstwa Stali. Ostatnie słowo należało jednak do brzeżan, którzy w ostatnim ligowym meczu pokonali Piasta w Żmigrodzie 1:0 wiosną tego roku. Na niekorzyść naszych rywali przemawia natomiast inny fakt. Piast nigdy nie przegrał ze Stalą na wyjeździe i z misją przedłużenia tego stanu rzeczy Kamil Socha i jego ekipa wyjechali dziś rano do Brzegu.

Trzymajcie kciuki za naszych!