LIDER PRZYJEŻDŻA DO ŻMIGRODU

Przed nami mecz, na który prawdziwych kibiców nie trzeba zapraszać. Już jutro (sobota, 9 marca) o godz. 14:00 na żmigrodzkim stadionie zmierzymy się ze Słowianinem Wolibórz.

Zespół z Woliborza to aktualny lider tabeli IV ligi dolnośląskiej. Nad drugimi rezerwami Miedzi Legnica drużyna trenera Daniela Siemińskiego ma 6 punktów przewagi. Rundę wiosenną wolborzanie rozpoczęli od dwóch zwycięstw. Tydzień temu pokonali 5:1 BKS Bolesławiec, w czym pomógł hattrick sprowadzonego zimą Damiana Celucha – byłego piłkarza naszego klubu, który jeszcze jesienią bronił barw Baryczy Sułów. Celuch zaliczył świetny początek w Słowianinie, ponieważ już w swoim pierwszym oficjalnym meczu, jakim było zaległe spotkanie z KS-em Łomnica dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Słowianin jest zatem na ten moment pretendentem do awansu, choć sezon jest długi i wiele jeszcze może się zdarzyć. W kadrze Słowianina znajdziemy oczywiście także Oskara Trzepacza, który jesienią był ważnym elementem w taktycznej układance lidera.

Nasz zespół z pewnością będzie chciał się odegrać Słowianinowi za dotkliwą porażkę w sierpniu ubiegłego roku, kiedy to ulegliśmy na wyjeździe 6:0 po dublecie Buryły oraz bramkach Trzepacza, Cegiełki, Fatianova i Krakowskiego.

Zanim zabrzmi pierwszy gwizdek czeka nas ważna uroczystość. Przed meczem ze Słowianinem prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Padewski wręczy działaczom Piasta złote i srebrne odznaki honorowe DZPN. Odznaczeni zostaną Rafał Zagórski – prezes Piasta, Zbigniew Pogoda, Ryszard Płoskonka, Dominika Ulidowska i Tomasz Olejniczak – członkowie zarządu Piasta oraz Robert Lewandowski – burmistrz miasta i gminy Żmigród.

Serdecznie zapraszamy!